Архієпископ Афанасій звершив Богослужіння свята Стрітення Господнього

«Сьогодні, на зламі зими й весни, Божа Мати Марія принесла до храму Богонемовля Ісуса, Якому вготована трагічна участь людини бути розіп’ятим на хресті перед очима Своєї Матері», – Архієпископ АФАНАСІЙ (Шкурупій).

15 лютого 2024  року, свята Стрітення Господнього, Високопреосвященний Афанасій, Архієпископ Харківський і Полтавський, очолив святу Божественну літургію у Свято-Михайлівському храмі м. Полтави. Спільно з архієреєм служили архімандрит Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, митрофорний протоієрей Михайло Шевчук, протоієрей Олександр Горай, настоятель парафії, та диякони Олександр Нещерет і Микола Андрощук.

«І найвеличніша воля Бога – стати Спасителем людей із тієї миті, коли з останнім подихом Він вигукнув у небеса до Отця Небесного: «Прости їм, Отче, бо не знають, що чинять!», і в усі віки, аж до другого приходу в наш грішний світ, щоб чинити Свій праведний Суд. Сьогодні – Стрітення, тобто зустріч праведного Симеона Богоприїмця з Немовлям Христом! Зустріч Старого Заповіту з Новим Заповітом, коли старий світ відходив у небуття, а йому на заміну приходив світ новий, на зміну закону крові приходив закон Любові», – сказав, зокрема, Архієпископ Афанасій у проповіді.

Під час Божественної літургії Архієпископ Афанасій звершив чин ієрейської хіротонії диякона Миколи Андрощука. Крім того, Владика звершив постриг послушника Ігоря Теницького на читця та хіротесію на іподиякона.

За Богослужінням лунали особливі прохання за воїнів, які захищають Батьківщину.

Під час літургії архіпастир виголосив молитву до Господа за звільнення України від нашестя рашистів.

Після Богослужіння Архієпископ Афанасій освятив воду та Стрітенські свічки.

Архієпископ Афанасій привітав ієрея Миколу Андрощука з хіротонією та благословив іконою Стрітення Ісуса Христа і богослужбовою проскурою.

Також Владика Афанасій привітав із хіротесією на іподиякона та благословив іконою Архістратига Михаїла Ігоря Теницького.