Архієпископ Афанасій звершив Богослужіння 37-Ої Неділі після П’ятидесятниці

«Готуючи нас до Великого посту, тобто до повноцінного покаяння, свята Православна Церква пропонує нам за приклад Закхея митаря. Ким же він був і чим уславився, що розповідь про нього увійшла до Євангелії як повчання»? – Архієпископ АФАНАСІЙ (Шкурупій).

18 лютого 2024 року, 37-ої Неділі після П’ятидесятниці, Високопреосвященний Афанасій, Архієпископ Харківський і Полтавський, звершив святу Божественну літургію. Спільно з архієреєм служили архімандрит Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, протоієрей Олександр Горай, настоятель храму, та диякон Олександр Нещерет.

«Для початку слід нагадати слова Господа до ізраїльтян, сказані через пророка Єзекіїля: «Ви кажете так: «Коли наші провини та наші гріхи на нас, і через них ми гинемо, то як будемо жити?» (Єз., 33:10). Дуже слушне запитання, яке звучало ще в древні часи задовго до приходу Ісуса Христа. Але які ці слова актуальні донині! Особливо для тих, хто прибрав до своїх рук сумнівне право привласнювати те, що належить усьому народу нині такі жирують, а народ бідує», – наголосив у своїй проповіді Архієпископ Афанасій. – І тут слід нагадати й погрозу Господа, сказану їм: «Кожного з вас Я буду судити… за його дорогами!» (Єз., 33:20). Можна вірити чи не вірити в Бога, ходити на Богослужіння до церкви, чи обминати її десятою дорогою, але кари Божої нікому не уникнути. Бо як сходить і заходить сонце, а ніхто з людей не в силі завадити цьому, так ніхто не в силі завадити Творцеві звершити останній і найсуворіший суд кожній людині Своєму творінню». 

За Богослужінням молилися за українських воїнів, захисників рідної землі, а також виголошувалися прохання про перемогу наших збройних сил над російським агресором. Після Потрійної єктенії Владика Афанасій виголосив молитву «В час нашестя ворогів».

Після літургії Архієпископ Афанасій освятив малі прапори із зображенням Пресвятої Богородиці, виконаними волонтером Зоєю Воронянською. Всі вони відправляться на фронт захисту Батьківщини нашим воїнам.