Покаяння – шлях у Боже Царство – архієпископ Афанасій звершив літургію в Неділю після Богоявлення

«Бог нічого не робить проти нашої волі. А коли ми чинимо наперекір Йому, то Він залишає нас наодинці з нашою злою волею, яка робить нас слабкими й немічними, нездатними протистояти спокусам цього світу, які постійно підкидає нам лукавий», Афанасій (Шкурупій), архієпископ Харківський і Полтавський, керуючий Черкаською і Кіровоградською єпархією.

21 січня 2018 року, у Неділю після Богоявлення, високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, керуючий Черкаською і Кіровоградською єпархією, звершив святу Божественну літургію в кафедральному храмі с. Червона Слобода. Спільно з владикою служили: ігумен Антоній (Бондарець), протоієрей Сергій Катренко та ієрей Віталій Сєдов.

«Ми сьогодні з вами слухали Євангелію, де Господь наш Ісус Христос закликає: «Покайтеся, бо наблизилося Царство Небесне» (Мт., 4:17). Це найголовніше повчання, яке проголошує Церква впродовж більш ніж двох тисяч років, –сказав архієпископ Афанасій, звертаючись у проповіді до вірян. – Цими вогненними словами Церква кличе нас до спасіння в життя вічне. Але увійти без переосмислення свого життя, без покаяння в Боже Царство, яке і є вічністю, неможливо».

Здатності до переосмислення своїх думок, дій, вчинків якраз і не вистачає сучасній людині, тому що вона слабка духовно, їй не вистачає сили боротися з собою, а, отже, й принести покаяння. Але тільки очистившись покаянням, спрямувавши себе до Бога, людина стає насправді вільною. Тоді проявляється і воля Божа в нас, поєднавшись із нашою особистою волею.

Після богослужіння архієпископ Афанасій, спільно з кліриками єпархії, відслужив заупокійну літію біля могили передчасно померлого єпископа Іларіона (Савчука).

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here