Заява Консисторії Харківсько-Полтавської єпархії

comp

Заява
Консисторії Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви від 24 травня 2018 року

Вже не перший раз  РІСУ, Інтернет-ресурс Української Греко-Католицької Церкви, оприлюднює інформацію про діяльність т. з. Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ під керівництвом архієпископа Ігоря Ісіченка без додатку «оновлена». ХПЄ УАПЦ (оновлена) була зареєстрована у 2003 році як окрема конфесія, що через амбіції свого архієрея Ігоря Ісіченка відкололася від УАПЦ. «Забуваючи» до абревіатури ХПЄ УАПЦ додавати «оновлена», РІСУ вводить в оману українську громадськість, створюючи таким чином думку, що саме духовенство та вірні нашої єпархії зрадили православну віру й перекинулися під омофор Папи Римського.

Ось і 20 травня цього року в повідомленні про те, що Глава УГКЦ Святослав (Шевчук) освятив і заклав у Полтаві наріжний камінь під будівництво спільного храму Української Автокефальної Православної Церкви та Української Греко-Католицької Церкви, знов замовчано про те, що парафія вмч. Юрія Змієборця перебуває у складі Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ (оновленої). А це вже, окрім обдурювання читачів РІСУ, ще й нанесення моральної шкоди репутації Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ, тому що складає хибне враження про нашу єпархію, яка завжди перебувала в складі УАПЦ.

Консисторія (єпархіальне управління) Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви уповноважена заявити, що релігійна організація під керівництвом архієпископа Харківського і Полтавського Ігоря Ісіченка не має ніякого відношення до Української Автокефальної Православної Церкви, яка перебуває під омофором Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Макарія (Малетича), Предстоятеля УАПЦ, бо є окремою конфесією. Так само й архієпископ Ігор Ісіченко не є архієреєм УАПЦ і не очолює Харківсько-Полтавську єпархію УАПЦ, тому що ще в 2003 році був виведений  рішенням  архієрейського Собору зі складу архієреїв нашої Церкви за деструктивні дії, які шкодили єдності УАПЦ.

Просимо керівництво РІСУ в подальшому не вдаватися до обману своїх читачів і в обов’язковому порядку додавати до назви ХПЄ УАПЦ, яку очолює архієпископ Ігор Ісіченко, додаток «оновлена», або «та, що зареєстрована як «оновлена», як роблять інші Інтернет-ресурси.

Прес-центр Консисторії Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here