Давні храми Мцхети отримали “посилений захист” ЮНЕСКО

0
190
Храм монастиря Самтамвро у Мцехті. Фото wikimedia.org
Храм монастиря Самтамвро у Мцехті. Фото wikimedia.org
Храм монастиря Самтамвро у Мцехті. Фото wikimedia.org

Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) надала особливий охоронний статус історичним пам’яткам давньої грузинської столиці – міста Мцхета. Про це повідомляє інтернет-видання Sputnik із посиланням на міністерство культури і охорони пам’яток Грузії.

Ідеться, зокрема, про такі споруди, як собор Светіцховелі (ХI століття), храм Джварі (VII століття) і монастир Самтавро (IV століття). Статус “об’єктів посиленого захисту” вказані святині отримали на засіданні комітету із захисту культурних цінностей у разі збройного конфлікту, що відбувся в Парижі 8 грудня поточного року. “Згідно з цим статусом, у разі збройного конфлікту сторонни, що беруть участь у ньому, зобов’язані забезпечити захист тих об’єктів культурної спадщини, яким присвоєно режим посиленого захисту: утриматися від нападів і від використання об’єкта або прилеглої до нього території у військових операціях”, – сказано в повідомленні грузинського уряду.

Відповідно до другого протоколу Гаазької конвенції, культурні цінності можуть бути взяті під посилений захист, якщо вони мають величезне значення для людства, охороняються на національному рівні відповідно до виняткової культурної та історичної цінності та не використовуються для військових цілей або прикриття військових об’єктів. Серед уже наявних “об’єктів посиленого захисту” у світі відомі місто Пафос (Кіпр), замок Кастель дель Монте (Італія) тощо.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here