Меценат грецької православної діаспори запропонував перенести Вселенську Патріархію до США

Висловлювання бізнесмена викликали бурхливу реакцію в церковних колах.

0
181
Фото render.fineartamerica.com

У Сполучених Штатах Америка пролунав заклик щодо перенесення кафедри Константинопольського патріарха за океан або надання місцевій грецькій архієпископії автокефалії. Заяву зробив американський підприємець грецького походження Ефстатіос Валіотіс.

За інформацією видання Εθνικού Κήρυκα, бізнесмен висловив свою думку під час церемонії присудження йому звання почесного доктора Богословської школи Святого Хреста в Бостоні. Валіотіс сказав, що грецька церковна спільнота в США не може керуватися зі Стамбулу, тож має або стати самостійною, або ж патріарх має перебратися до Америки.

Резонансна пропозиція не знайшла підтримки в керівництві архієпископії. Попри нещодавне ускладнення взаємин із Констанстантинополем через суперечки довкола призначення єпископа в Чикаго, архієпископ Димитріос (Тракателліс) охарактеризував заяву Валіотіса, як “вражаючу”. На офіційному сайті архієпископії було оприлюднено коментар, у якому висловлено занепокоєння ситуацією, а озвучені тези названо “приватними думками”, котрі “ жодним чином не відображають почуттів” владики Димитріоса та церковної спільноти в цілому. “Ми одностайно заявляємо, що Грецька православна архієпархія Америки, як канонічна єпархія, яка органічно і нерозривно пов’язана з Константинопольським патріархатом, шанує, поважає і любить Вселенський Патріархат і патріарха Варфоломея”, – наголошується в оприлюдненому тексті.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here