Архієпископ Афанасій очолив храмове свято в м. Зміїв

«Як ми знаємо, Бог вказав Мойсею на його історичну роль, яку той повинен відіграти для спасіння єврейського народу від поневолення. І як не згорала ця рослина, так не повинен був перетворитися на попіл і єврейський народ. Тому кущ неопалимої купини повинен сприйматися як прообраз і українського народу, адже нас впродовж багатьох століть намагалися перетворити на попіл, щоб його вітром історії взагалі рознесло по світах», – архієпископ Афанасій (Шкурупій).

17 вересня 2018 року, в день вшанування ікони Пресвятої Богородиці «Неопалима купина», високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, керуючий Черкаською і Кіровоградською єпархією УАПЦ, очолив святу Божественну літургію в храмі на честь цієї ікони в м. Зміїв на Харківщині. Спільно з владикою Афанасієм служили священики єпархії: ігумен Антоній (Бондарець) – секретар Консисторії (єпархіального управління), митрофорні протоієреї Леонід Даниленко та Олег Козуб, протоієреї Станіслав Аштраф’ян – благочинний Харківського благочиння, Микола Кривонос, Олександр Горай, ієромонах Феодосій (Ганзій), намісник Свято-Миколаївського чоловічого монастиря с. Ков’яги, ієреї Володимир Яковенко, Юрій Потикун, Сергій Довганюк, Вадим Кісіль та настоятель храму ієрей Іван Полежака.

«Як і кущ старозаповітної купини горів і не згорав, так і ми з вами залишаємося в історії на своїй, Богом даній землі, бо нас захищає й оберігає Сам Господь. Тому молімося до Пресвятої Богородиці перед Її образом «Неопалима купина», прохаємо Її святого захисту від вогню ворожого – духовного й фізичного, щоб під Її Покровом ми зберегли себе як народ, як націю сильну й непоборну», – сказав у своєму повчальному слові високопреосвященний владика Афанасій.

В храмовому святі взяли участь віряни з інших парафій Харківського благочиння.

Після богослужіння архієпископ Афанасій очолив хресну ходу довкола храму та освятив купол із хрестом, який встановили на молитовному будинку.

Потім відбулася братерська трапеза, яку приготували парафіяни храму.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here