Архієпископ Афанасій освятив початок будівництва храму

«Іоанн Хреститель був палким проповідником покаяння. Це була його головна місія – хрестити хрещенням покаяння. Бо що таке покаяння? Це – пробудження совісті грішної людини. А ми знаємо, що доки в серці не пробудиться, а в розумі не усвідомиться звинувачення себе самого в неправедному вчинку, доти людина не вважатиме себе винною», – АФАНАСІЙ (Шкурупій), архієпископ Харківський і Полтавський ПЦУ.

7 липня 2019 року, в день Різдва Іоанна Хрестителя, Предтечі Господнього, високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, очолив святу Божественну літургію храмового свята парафії Різдва Іоанна Хрестителя в с. Височинівка Зміївського району на Харківщині. Спільно з правлячим архієреєм служили клірики єпархії: ігумен Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, протоієрей Станіслав Аштраф’ян, протоієреї Микола Кривонос, Григорій Ганзій, ієреї Володимир Яковенко, Юрій Потикун, Іван Полежака, Дмитро Шаповалов, Сергій Довганюк та ієромонах Феодосій Ганзій.

Дзвонами віряни зустріли владику Афанасія на та піднесли запашний коровай. В тимчасовому палатковому храмі-каплиці, поставленому на подвір’ї, де парафія починає будівництво дерев’яної церкви, архіпастиря зустрів священик парафії протоієрей Микола Кривонос та запросив очолити святкове богослужіння. Після літургії архіпастир звернувся до присутніх із повчальним словом.

«А що робити, коли програма морального життя зруйнована? До якого звернутися, з яких джерел почерпнути науку, щоб виправитися, відбудувати зруйноване. На що зіпертися? На віру! Віра нам потрібна для того, щоб зберігати моральну природу людини і відновлювати її тоді, коли вона піддається руйнуванню, – наголосив у своєму слові архієпископ Афанасій. – Сьогодні ми переживаємо важкі часи. Сьогодні руйнується моральна природа людини – та сама, яка сама в собі закон, яка здатна привести до спасіння людину, що, можливо, все життя не знала Закону Божого, але яка жила за Законом Божим, за совістю. Змішування добра і зла, змішування правди й брехні – це те, що руйнує моральну природу людини так, що вона перестає бути сама собі суддею, тому що відсутня система координат, за якими осягається правда життя».

Потім архієпископ Афанасій очолив хресну ходу навколо храму, який почали зводити на парафіяльному подвір’ї, та освятив наріжний камінь церковної будівлі. До холодів у дерев’яній церкві, яку зводитимуть майстри з Івано-Франківська, вже залунає молитва.

Після цього відбулася братська трапеза.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here