Архієрейське богослужіння 5-ої Неділі після Пасхи

«Сказав Христос самарянці, що настане час і вже настав, що люди будуть поклонятися Богу в дусі й істині. Це сказав Господь самарянці, а через неї і всім нам, адже й ми поклоняємося Богу, теж молимося до Нього. А це поклоніння істинне лише тоді, коло ми поклоняємося в дусі й істині», – АФАНАСІЙ, архієпископ Харківський і Полтавський ПЦУ.

17 травня 2020 року, 5-ої неділі після Пасхи, про самарянку, високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, звершив святу Божественну літургію у Свято-Михайлівському храмі м. Полтави. Спільно з владикою служили ігумен Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, та протоієрей Олександр Горай, настоятель храму.

«Істина – це те, що сприймає і засвоює людський розум. І коли Церква стала помітною духовною силою в житті людей, диявол розгорнув на них широку атаку різноманітними спокусами, заражаючи їх оманливими думками та ідеями,  сказав у проповіді архієпископ Афанасій. – Церква якраз і покликана боротися з усіма проявами того, що відводить людину зі шляху істини, тому що ні на мить не припиняється боротьба за уми людей, особливо віруючих, адже коли в нашу свідомість проникне неправда, то ми перестанемо поклонятися Богу в істині. А щоб цього не сталося, нам слід постійно звертатися до Христової євангельської науки, як є для нас духовною наснагою, адже сказав Господь: «А хто питиме воду, що Я йому дам, прагнути не буде повік, бо вода, що Я йому дам, стане в нім джерелом тієї води, що тече в життя вічне» (Ін., 4:13-14). А нашою відповіддю повинні стати слова самарянки, звернені до Господа: «Дай мені цієї води, щоб я не хотіла пити і не приходила сюди черпати», тобто, до джерела суєти людської. Той, хто наповнений благодаттю Святого Духа, вже ніколи не відчує духовної спраги, тому що його духовні потреби задоволені, а той, хто п’є звичайну воду, тобто задовольняє свої тілесні потреби, задовольняє свою спрагу лише тимчасово».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here