Серби закликали відтермінувати Всеправославний собор

0
221
Архієреї Сербської церкви. Фото pravoslavie.by
Архієреї Сербської церкви. Фото pravoslavie.by
Архієреї Сербської церкви. Фото pravoslavie.by

Слідом за Болгарською та Антіохійською церквами про своє бажання відтермінувати проведення Великого і Святого Собору Православної Церкви повідомили серби. Синод тамтешньої церкви ухвалив звернення до патріарха Константинопольського Варфоломія з поясненням власної позиції. Тексти документів наводить офіційний сайт Сербської православної церкви.

Вона мотивується незгодою з регламентом проведення собору, зокрема тим, що надто мало прав залишено присутнім єпископам, котрі з учасників перетворюються на глядачів. Тож рішення через відсутність всебічного обговорення можуть бути позбавлені благодатної присутності Святого Духа. Сербські архієреї наголошують, що правила проведення соборів в історії не визначалися завчасно, а схвалювалися безпосередньо на них самими учасниками. А кожен єпископ мав власне право голосу, а не один на цілу делегацію помісної церкви – як планується нині.

Також Сербська вважає доречним розгляд на соборі питання надання автокефалії, від розгляду котрого вирішено було відмовитися раніше. Винесено пропозицію підтвердити соборні волевиявлення часів святителів Фотія та Григорія Палами. Підготовлені до собору тексти мають бути вдосконалені, особливо це стосується документу про місію церкви в сучасному світі, вважають серби. Вони також наголошують на важливості вирішення питання щодо православних діаспор.

З огляду на наведені аргументи єпископат Сербської церкви просить відкласти проведення Всеправославного собору до вирішення всіх суперечливих питань і залучення до участі в заході представників усіх помісних церков – включно з Болгарською та Антіохійською, котрі відмовилися від участі в соборі раніше.

Документи підписані архієпископом Печським, митрополитом Белградсько-Карловацьким, патріархом Сербським Іринеєм.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here