Митрополит УПЦ разом з Константинопольським Патріархом і главою Англіканської Церкви взяв участь у паломництві

0
225

IMG_1185-e1465139935595На запрошення Патріарха Константинопольського Варфоломія та з благословення глави УПЦ (МП) митрополита Онуфрія голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ (МП) митрополит Луганський і Алчевський Митрофан (Юрчук) прибув до Стамбула, щоб взяти участь у паломництві по святих місцях Каппадокії, повідомляє “Релігія в Україні”.
Митрополита Митрофана у поїздці супроводжує заступник голови ВЗЦЗ УПЦ протоієрей Миколай Данилевич.

Перед початком паломництва, 4 червня, митрополит Митрофан мав зустріч з Патріархом Варфоломієм у приміщенні Патріархії на Фанарі (Туреччина), під час якої передав Патріарху братські вітання та пам’ятний подарунок від Предстоятеля УПЦ.

Patr-sthn-Kappadokia2-1Під час бесіди митрополит Митрофан розповів Патріарху про ситуацію в Україні загалом і в Луганській єпархії зокрема, територія якої знаходиться по обидві сторони лінії розмежування. Владика розповів про останні законодавчі ініціативи, спрямовані, на його думку, проти УПЦ, це викликало неприємне здивування у Патріарха. Предстоятель Константинопольської Церкви побажав, щоб ситуація в Україні стабілізувалася, а також запевнив, що молиться за Україну і за те, “щоб не проливалася братська кров”.

Того ж дня Патріарх Варфоломій разом з українською церковною делегацією та супроводжуючими прибули до Каппадокії, а саме в аеропорт міста Невшехір (давня назва – Неаполіс), де до паломництва приєднався глава Англіканської Церкви архієпископ Кентерберійський Джастін Уелбі з вікарним єпископом Джонатаном Гудалом, які прибули до Каппадокії на особисте запрошення Вселенського Патріарха.

В рамках паломництва делегація УПЦ відвідала музей печерних православних храмів і монастирів в містечку Ґьореме, виникнення яких датується VI століттям, а також містечко Урґюп (грецька назва – Прокопіон), де на початку XVIII століття жив, перебуваючи в полоні, і прославився чудесами вихідець з України святий праведний Іоанн Руський.IMG_1143-1024x768

В той же день в храмі святих Костянтина і Єлени в містечку Мустафапаша (грецька назва – Сінасос) Патріарх Варфоломій звершив вечірню, після якої тепло привітав гостей з України і Англії.

За вечірнею також молився митрополит Сасімський Геннадій, духовенство Константинопольського Патріархату й Еладської Церкви, посол Греції в Туреччині Кіріакос Лукакіс і представники грецької діаспори, предки яких жили в Каппадокії.

Повертаючись з богослужіння, паломницька група відвідала печерний храм 40 мучеників Севастійських в місцевості Сахіппаша. Патріарх Варфоломій разом з паломниками оглянули розписи храму і заспівали тропар святим покровителям храму

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here