Реставраторам бракує 5 млн євро для завершення робіт у базиліці Різдва Христового

0
346
Базиліка Різдва Христового у Віфлеємі. Фото israelto.com
Базиліка Різдва Христового у Віфлеємі. Фото israelto.com
Базиліка Різдва Христового у Віфлеємі. Фото israelto.com

Загальна вартість реставрації базиліки Різдва Христового у Віфлеємі становить 14 млн євро. Таку суму озвучив директор італійської реставраційної фірми Piacenti Джаммарко Пьяченті.

Як повідомляє Благовест-Инфо з посиланням на кілька світових інформагенцій, проект реставрації розпочався у 2013 році та має бути завершений до 2020 року, коли Віфлеєм планують оголосити культурною столицею арабського світу. Роботи в базиліці ведуться коштом пожертвувань низки країн. Наразі, за оцінками Пьяченті, виконано близько 60% запланованого обсягу праці. На завершення проекту потрібно витратити ще 5 млн євро, яких поки що немає.

Храм, розташований над печерою, де народився Ісус Христос, є головною туристичною пам’яткою Палестини і знаходиться в спільній власності православного Єрусалимського патріархату, Вірменської Апостольської та Римсько-Католицької Церков. Щорічно його відвідують близько 2 млн паломників. У червні 2012 року базиліка була включена в список об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Вона була побудована в IV столітті за наказом римського імператора Костянтина і відновлена після пожежі в VI столітті. Це найдавніший зі збережених християнських храмів у Святій Землі.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here