Патріарх Варфоломій нагадав критикам Всеправославного собору про канонічну відповідальність

0
295
Всеправославний собор на Криті
Всеправославний собор на Криті
Всеправославний собор на Криті

У мережі прилюднено лист Константинопольського патріарха Варфоломея архієпископу Афінському Ієроніму. Як повідомляє РІСУ з посиланням на портал Русские Афины, стурбованість предстоятеля Константинопольської церкви викликала діяльність низки грецьких кліриків і мирян. За словами патріарха, своїми виступами в ЗМІ та інтернеті, а також поїздками до деяких помісних церков вони підштовхують православний народ до «заколоту і оскарження підсумків успішного Святого і Великого Собору».

Перший за честю православний архієрей називає діяльність противників Критського собору «згубною», «такою, що викликає збентеження» і «нечестивою». Особливе невдоволення владики Варфоломея викликає візит групи грецьких священнослужителів на чолі з почесним професором університету міста Салоніки протопресвітером Феодором Зісісом в Грузію, Болгарію і Молдову. Патріарх констатує, що опозицію Критському собору складає низка ієрархів Елладської церкви, зокрема митрополити Пірейський Серафим і Калавритський Амвросій.

Предстоятель Константинопольської церкви закликає Афінського архієпископа вжити належних заходів щодо «діючих антицерковно і антиканонічно» кліриків, поставивши їх перед лицем загрози «накладення передбачених священними канонами санкцій». Та попередити ієрархів, які критикують Критський собор, що якщо вони «не прийдуть до тями, Вселенський патріархат буде змушений припинити з ними церковне і євхаристійне спілкування».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here