Архієпископ Афанасій звершив святкове Богослужіння у прифронтовій Парафії

«Сьогодні свято Успіння Божої Матері. День, коли ми задумуємося над самою таїною смерті вона страшна і велична, через неї ми пізнаємо і основи нашого життя», – Архієпископ АФАНАСІЙ (Шкурупій).

28 серпня 2023 року, в день свята Успіння Пресвятої Богородиці, Архієпископ Афанасій звершив святу Божественну літургію в с. Сеньковому, Куп’янського району на Харківщині, Свято-Успенська парафія якого, одразу після визволення від рашистської окупації, перейшла із Московського патріархату до Харківсько-Полтавської єпархії в лоно Православної Церкви України. Спільно з Владикою Афанасієм служили архімандрит Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, та митрофорний протоієрей Леонід Даниленко, настоятель парафії.

«А життєві основи тримаються на таїнах Пресвятої Трійці ми їх не бачимо, а відчуваємо кожною клітиною свого тіла й порухом думки. І саме життя починаємо відчувати зовсім інакше, адже воно перестає бути для нас повсякденням без надії і сподівань, – сказав у проповіді Архієпископ Афанасій. – Нашу душу переповнює піднесенням не лише таїна смерті, а й таїна всієї віри. Задумаймося над тим, яким би жахливим і безпросвітнім було наше життя, аби ми бачили лише те, що дається нам звичайним тілесним зором, що можна взяти руками, покуштувати на смак, відчути на дотик, тобто ставитися до всього, що оточує, як до звичайної речі! Але маючи віру, поринаючи в її таїни, сприймаючи душею неосяжні звичайним розумом істини одкровення, істини віри, ми підсвідомо відчуваємо всю велич життя в Господі».

За Богослужінням молилися за українських воїнів, захисників рідної землі, а також виголошувалися прохання про перемогу наших збройних сил над російським агресором.

Під час Божественної літургії Архієпископ Афанасій звершив дияконську хіротонію Ігоря Братуся.

Після завершення літургії, з благословення Блаженнішого Епіфанія, Митрополита Київського і всієї України, за багаторічне служіння у вірі православній, духовну опіку віруючих українців, які опинилися в окупації, підпільну діяльність та проявлену мужність і відданість Україні, Владика Афанасій нагородив високою церковною нагородою – орденом вмч. Юрія Переможця настоятеля парафій Святого Духа (смт. Ківшарівка) та Успіння Пресвятої Богородиці (с. Сенькове) митрофорного протоієрея Леоніда Даниленка, а паламаря Віталія Клепенка медаллю «За вірність і любов до України».

Орденами вмч. Юрія Переможця відзначено командира 103 бригади полковника Валерія Курка, його заступника Олександра Музику, а старшого солдата Ярослава Мудрого – орденом Архистратига Михаїла другого ступеня.

Владика Афанасій також освятив прапор із зображенням Пресвятої Богородиці, намальований полтавкою Зоєю Воронянською, та благословив його 103-ій окремій бригаді ТрО, вручивши комбригу полковнику Валерію Курко. Нехай Пресвята Богородиця захищає наших оборонців та надихає їх на перемогу над російським агресором.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here