Архієпископ Афанасій взяв участь у відзначенні Дня Незалежності

«Впродовж багатьох століть українці боролися за волю і свободу своєї Батьківщини і нарешті наприкінці 20-го століття героїчна боротьба завершилася перемогою – Україна стала незалежною державою. Але вже на початку 21-го століття нам знову доводиться захищати її із зброєю в руках», Архієпископ АФАНАСІЙ (Шкурупій), керуючий Харківсько-Полтавською єпархією ПЦУ.

24 серпня 2023 року, в День державної незалежності, Архієпископ Афанасій, разом із архімандритом Антонієм (Бондарцем) та капеланом бригади ієреєм Юрієм Потикуном, взяв участь у відзначенні головного державного свята України в Харкові, зокрема в 113 Харківській окремій бригаді територіальної оборони. Сьогодні в Харкові з нагоди Дня незалежності України відбулись урочисті заходи під час яких були нагороджені 80 військовослужбовців Харківська окрема бригада територіальної оборони. В заході взяли участь начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов, голова Харківської облради Тетяна Єгорова, міський голова Ігор Терехов та ін.

На початку заходу Владка Афанасій благословив присутніх воїнів та гостей.

«І стільки за останні століття боротьби полягло в українську землю її захисників, скільки пролито ними крові, що де б ви не взяли її в жменю, то відчуєте на долоні, що вона ворушиться, бо стала живою, сказав Владика Афанасій у своєму слові, звертаючись до присутніх. – А коли піднести до вуха, то почуєте крик-волання до неба про помсту. Але не помсту в ненависті, а помсту в любові до України-Матері, до рідної землі української, до батька й матері, до сина й доньки. Бо ненависть руйнує душу, виїдає серце, висмоктує кров і робить людину нездатною до жертви за ближнього, за рідну землю. А любов будує, надихає на жертовний подвиг заради спасіння Батьківщини, заради ближнього. Христос сказав: «Немає більшої любові за ту, як покласти душу свою за друзів своїх». А хто для нас друзі? Всі ми, для кого Україна – рідна мати, а ми брати і сестри, хто став плечем до плеча у святій справі оборони рідної землі від ординської навали».

Із благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія Архієпископ Афанасій вручив високі церковні нагороди – ордени великомученика Юрія Переможця та рівноапостольного Великого князя Володимира воїнам, які проявили мужність і відвагу, захищаючи українську землю від рашистських загарбників.

Командир бригади полковник Євген Задорожний вручив Архієпископу Афанасію та архімандриту Антонію Подяки та пам’ятний знак бригади за духовну підтримку воїнів бригади у їхній святій справі захисту України від рашистських загарбників.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here