Архієпископ Афанасій очолив літургію в Циркунах

«Господь наш Ісус Христос Своєю проповіддю, терпінням катувань, страдницькою дорогою на Голгофу і, врешті, розп’яттям на хресті, тілесною смертю і вознесінням у Царство Боже, проклав і нам  шлях у життя вічне. Хрест Господній, з часу його воздвиження, возноситься в небеса маяком, який посеред бурхливого моря життя, охопленого темінню гріхів, своїм світло вказує вірну дорогу до спасіння. Маючи його за орієнтир, ми сміливо рухаємося в потрібному напрямку», – архієпископ АФАНАСІЙ (Шкурупій).

27 вересня 2018 року, в день свята Воздвиження Животворчого Хреста Господнього, високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, керуючий Черкаською і Кіровоградською єпархією, очолив святу Божественну літургію в парафії святителя Миколая чудотворця в с. Циркуни на Харківщині. Спільно з високопреосвященством служили ігумен Антоній (Бондарець), секретар Консисторії, митрофорний протоієрей Олег Козуб, настоятель парафії, ієреї Дмитро Шаповалов та Вадим Кісіль.

«Чому образ Ісуса Христа ось уже більше двох тисяч років так притягує до себе мільйони людей? Чому саме до євангельської науки життя, її моральних цінностей любові, яку Він заповів, ми звертаємося, шукаючи спасіння? Та тому, що не людина силою її власної думки, волі, здібностей, а Сам Бог, увійшовши в страждання нашого життя, повів нас за Собою. Заглиблюючись у глибини Божого слова, ми починаємо усвідомлювати, що лише через любов ми можемо зрозуміти значення Його страждань і пояснити таїну Хреста розп’яття, бо тільки любов спонукала Сина Божого на такий жертовний подвиг, – сказав у своєму повчальному слові архієпископ Афанасій. – Таїну Хреста ми можемо зрозуміти тільки тоді, коли заглибимося в нашу людську природу, в наше серце, куди Творець заклав божественний закон моральності. Згадаймо: «І створимо чоловіка за подобою Своєю». А Бог – любов!»

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here