Велика радість на землі

«З великою радістю вітаю всіх вас із великим святом – Різдвом у тілі Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа!.. Ця велика радість часто стає для знедоленої людини єдиною розрадою в житті. Саме до простих і знедолених людей були звернені слова ангела, який звістив світу про початок нової, християнської епохи: «Не бійтеся, я звіщаю вам велику радість, яка буде всім людям, адже нині народився  вам у місті Давидовому Спаситель, Христос Господь» (Лк., 2:10-11),  із Різдвяного послання архієпископа Афанасія (Шкурупія).

7 січня 2018 року, в день свята Різдва Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа, високопреосвященний Афанасій (Шкурупій), архієпископ Харківський і Полтавський, керуючий Черкаською і Кіровоградською єпархією, звершив святу Божественну літургію в Свято-Вознесенському храм. Спільно з владикою служили: ігумен Антоній (Бондарець), ієреї Олег Авраменко та Олександр Горай.

За літургією були прочитані Різдвяні Послання Блаженнішого Макарія, митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля УАПЦ, та високопреосвященного Афанасія, архієпископа Харківського і Полтавського, керуючого Черкаською і Кіровоградською єпархією.

«Дорогі мої! – звертається до вірян єпархії архієпископ Афанасій. – З відкритим серцем вслухаємося в ангельське благовістя: «Я звіщаю вам велику радість!» Ми часто не беремо до уваги цю вічну радість, тому що живемо у світі, ураженому гріхом і смертю, страждаємо від хвороб і немочі, терпимо розлуку й горе, зіштовхуємося з насиллям і жорстокістю. Але опорою стає наша віра, яка навчає нас у час тяжких випробувань зберігати в серці й повідомляти іншим людям ту радість, яка прийшла до нас із висоти небес і про яку в Євангелії сказано, що ніхто її не відбере у нас (Ін., 16:22)».

«Сьогодні глибоким болем наповнені наші серця через кровопролиття на українській благословенній землі – гинуть кращі сини й доньки, захищаючи Україну від російських загарбників, що разом із заколотниками принесли в наш дім горе й біду. Тисячі воїнів і мирних громадян стали жертвами злої волі, зруйновані десятки міст і сіл. Але в найважчих обставинах не будемо забувати слова Христа Спасителя, звернені до кожного з нас: «Не бійся, тільки віруй» (Мк., 5:36). Ми не самотні, бо на нашому боці правда, яку ми відстоюємо ціною жертовної крові, а де правда, там і Бог, а з Богом – перемога. З Богом переміг темну силу архістратиг Михаїл. «Хто як Бог?», вигукнув він на всю вселенну і повів у бій світлих ангелів, яких було менше, ніж темних, але вони перемогли, бо з ними був Бог. Перемога так само буде за нами, бо з нами – Бог!», – сказано у Посланні владики Афанасія.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here