Верховний конституційний суд Єгипту виніс вердикт у справі про можливість користування християнами-держслужбовцями правом на оплачувані відпустки для звершення прощ у святі місця. Аналогічною можливістю під час хаджу до Мекки мусульмани користуються уже кілька десятків років.
Як повідомляє Православие.Ву з посиланням на Christiantoday, основою цього рішення став закон про відпустку на час хаджу від 1978 року та конституція Єгипту, що набула чинності в 2014 році. В останній міститься положення про повну рівноправність громадян країни, а правозахисники наполягали, що окрема норма щодо відпусток для мусульман ставить їх у більш вигідне становище порівняно з християнами. Юрист Нагуіб Габріель, який три роки вів боротьбу за застосування аналогічної норми відносно християн, назвав судове рішення надзвичайно важливим кроком у реалізації прав релігійної меншості країни.
Наразі християни складають близько 10% населення Єгипту (понад 10 млн із 93 млн чоловік). Більшість належить до коптської церкви, котра володіє одним із бічних приділів у храмі Воскресіння Христового (в латинській традиції – храму Гробу Господнього) в Єрусалимі. Від 1980 р. паломництва до Святої Землі були заборонені папою Шенудою ІІІ на знак протесту проти підпорядкування Ізраїлю земель Палестини, однак із часом накладене табу все більше втрачає фактичну силу.
Крім коптів, у країні діє спільнота Александрійської православної церкви. В Єгипті розташований її центр, патріархат, а також представлені 6 єпархій (із 24 загалом в Африці) – Александрійська архієпископія, а також Єрмопільська, Мемфіська, Леонтопольська, Пилсусійська та Птолемаїдська митрополії. Александрійський патріархат є другим у диптиху православної церкви, а його предстоятель, як і архієрей Риму, титулується папою. Однак більшість вірних наразі проживають в інших країнах Африки (більше 6 млн чоловік), у самому ж Єгипті православних налічується кілька десятків тисяч.