Архієрейське Богослужіння в с. Височинівка Чугуївського благочиння

4 червня 2021 року, 2-ої Неділі після П’ятдесятниці, Всіх святих землі української, високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, очолив святу Божественну літургію в парафії Архістратига Михаїла в с. Височинівка, Чугуївського районного благочиння на Харківщині. Спільно з правлячим архієреєм служили священики єпархії.

Під час богослужіння за великий вклад у розвиток українського православ’я на Слобожанщині та з нагоди знаменного ювілею сорокаріччя ієрейської хіротонії, з благословення Блаженнішого Епіфанія, митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля ПЦУ, архієпископ Афанасій нагородив протоієрея Миколу Кривоноса, настоятеля Свято-Михайлівської парафії с. Височинівка, правом носіння хреста з оздобами. Також ієрей Юрій Потикун, настоятель Свято-Покровської парафії с. Лиман, благочинний Чугуївського районного благочиння, нагороджений черговою церковною нагородою – правом носіння камілавки.

Вітаючи отця Миколая з ювілеєм священицької хіротонії  та нагородою, владика Афанасій, зокрема, сказав: «Сьогодні знаменне свято всього українського православного народу, коли ми вшановуємо пам’ять тих українців, які жертовно поклали своє життя на вівтар віри православної, автокефалії українського православ’я, рідної Матері-Батьківщини – України. А Ви, дорогий отче, вже ось тридцять років так само у жертовному подвижництві торуєте шлях Господу на Слобожанщині, допомагаючи фінансово і матеріально автокефальним парафіям, будуючи храми, як ось цей невеликий, але красивий Божий дім. Честь Вам і хвала за Ваш жертовний труд, а ще велике шанування священства і всіх свідомих українців, які так само люблять рідну Батьківщину, а, дивлячись на Вашу вірність і відданість, і самі ще більше зміцнюються й утверджуються. Довгих Вам літ життя у здоров’ї тілесному й міцності духовній!»

Завершилося Богослужіння молитвою за Україну та уставним многоліттям.

Після літургії архієпископ Афанасій доніс вірянам правдиву інформацію про події, що відбулися в кількох парафіях області, розвінчавши неправду, спрямовану на обмову правлячого архієрея, аби оправдати свої заколотницькі дії. «Я приніс Вам правду, а правда вас вільними зробить». Це слова Господа нашого Ісуса Христа. Вільними від пут обману, щоб відкрилися очі і ви змогли вільно вибрати свій шлях, а не на емоціях, викликаних неправдою», сказав владика Афанасій під час бесіди.

У Височинівці, де були присутніми представники від усіх парафій, спільна молитва показала згуртованість парафіян під омофором правлячого архієрея, архієпископа Афанасія.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here