Університет Овідія в Констанці. Фото keywordlister.com

Румунський університет Овідія провів міжнародну наукову конференція з релігієзнавства “Самоідентичність і інакшість. Релігія в глобальному суспільстві”. Форум був організований теологічним факультетом у Констанці за фінансової та інформаційної підтримки архиєпископії Томіс Румунської Православної Церкви, повідомляє Седмица.RU.

У роботі заходу взяли участь десятки релігієзнавців і богословів з Румунії, Словаччини, Польщі, Росії, Португалії, США, Філіппін, Таїланду, Пакистану, Лівану, Індії, Єгипту та інших країн. Сприяння форуму надали низка європейських вузів, а ключовими спікерами конференції стали знані в науковому світі фахівці – професор релігієзнавства Університету Джоржда Мейсона Джон Фейріне (США) та професор філософії Понтифікального університету св. Фоми Джові Джим Санчес Агуас (Філіппіни).

Науковці обговорили одну з найактуальніших проблем XXI століття – глобалізацію, що супроводжується технологічним прогресом і прискоренням міграції. “Колишні ідентифікаційні маркери стираються і відбувається часом не просто зближення, а й змішання культур, релігій, ментальностей. Все це ставить абсолютно нові параметри і можливості для діалогу і для зближення”, – йдеться в прес-релізі конференції.

Учасники форуму зійшлися на тому, що сильне і різке зближення в релігійній сфері нерідко породжує реакцію з боку традиціоналістів, у межах свідомості яких відкритість і діалог можуть розцінюватися як відмова від релігійної самоідентичності і розчинення вікових світоглядних засад та обрядової культури у невизначеному морі безбарвної і поп-культури секуляризму. Разом із тим зіткнення між різними поглядами на глобалізацію та лібералізацію подекуди призводить до конфліктів, в тому числі і з застосуванням насильства.

Доповіді та дискусії стосувалися засобів запобігання спалахів фанатизму у ставленні до інших релігійних і нерелігійних поглядів, права людей на релігійну самоідентичність в умовах протистояння культур, прийнятної для всіх парадигми взаємодії політики і релігії при збереженні толерантного ставлення до різних релігійних традицій тощо. Значна частина повідомлень була присвячена богословському, соціологічному і політологічному аналізу релігійного фундаменталізму, а також проблемам терпимості і нетерпимості в християнстві, ісламі, іудаїзмі, індуїзмі, конфуціанстві і даосизмі.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here