4 лютого 2018 року у Полтавському університеті економіки і торгівлі відбувся регіональний етап ІІІ Всеукраїнського (ХІV Всекримського) фестивалю-конкурсу учнівської та студентської творчості імені Марії Фішер-Слиж «Змагаймось за нове життя!», присвячений творчості Лесі Українки. На запрошення організаторів конкурсу членом журі у номінації «Вокал» для учнів 8-11 класів та студентів навчальних закладів І-ІV
рівнів акредитації став прес-секретар Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ, художній керівник єпархіального хору ієрей Олександр Горай. Високоповажне журі цієї номінації, де разом з о. Олександром були
хормейстер пісенно-танцювального ансамблю «Полтава», Полтавської обласної філармонії, заслужений діяч мистецтв України Лариса Бакланова, та викладач-методист Гадяцького коледжу мистецтв Наталія Горбачик, визначило найкращих виконавців пісень, присвячених творчості відомої на весь світ письменниці.
Цього року було подано понад 4000 заявок на участь у заочному етапі конкурсу. В очному етапі в Полтаві змагалося більше 1000 учасників.
Дещо з історії конкурсу, розміщеної на офіційному сайті konkurs-lesya.com.ua:
Всекримський конкурс учнівської та студентської творчості «Змагаймось за нове життя!» (Леся Українка) був започаткований у 2004 році відомою громадською діячкою п. Марією Фішер-Слиж (Торонто, Канада). Уперше він відбувся одночасно в Севастополі, Сімферополі та Ялті з ініціативи управління освіти і науки Севастопольської міської державної адміністрації, Севастопольського міського гуманітарного університету, громадського комітету “Український Севастополь” (координатор – Микола Владзімірський), а регіональні (відбіркові) етапи конкурсних змагань були проведені Всекримським товариством зв’язків з українцями за межами України (Товариство «Україна-Світ»), колективом загальноосвітньої школи №29 м. Сімферополя та Ялтинським музеєм Лесі Українки.
Ідею святкування Дня народження Лесі Українки проведенням на кримських теренах учнівсько-студентського конкурсу «Змагаймось за нове життя!» на наступні 10 років підхопили Інститут інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України (Кримська філія), Всекримське товариство зв’язків з українцями за межами України (Товариство «Україна-Світ») та за підтримки Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим, Міністерства освіти і науки АР Крим, Ялтинського музею Лесі Українки, та інших державних і громадських організацій перетворили в щорічне величне свято духовності, любові до українського слова й щирого захоплення генієм української письменниці.
Змагання юних талантів відбувалося за номінаціями: «Декламація», «Інсценізація», «Твір», «Науково-пошукова робота». Спочатку в ньому взяло участь декілька десятків дітей. Та з кожним роком зростали популярність, кількісний і якісний рівень конкурсу, розширювалася його географія. До кримчан з різних районів півострова приєднувалися й представники Києва, Одеси, Львова, Глухова, Луганська, Івано-Франківська, Коломиї, Волині.
У квітні 2015 року Конкурс «Змагаймось за нове життя!» відродився на теренах Полтавщини. Новаціями конкурсу стали проведення змагань ще за однією номінацією – «Вокал», проведення конкурсних змагань в онлайн режимі (зв’язок був з Києвом, Львівською та Луганською обл.) та поїздка переможців до Гадяцького музею родини Драгоманових.
У 2017 році ІІ Всеукраїнський (ХІІІ Всекримський) Конкурс «Змагаймось за нове життя!» (Леся Українка) зібрав уже більше 4000 учасників, з яких 700 стали переможцями творчого змагання. Практично з усіх областей України, а також з Криму, Італії, Придністров’я та Росії були надіслані роботи. До дитячого змагання долучилися й дорослі – взяли участь професійні автори теле- і радіопередач для молоді (фільм Інни Дідик «Лесиними стежками», м. Полтава).
У 2018 році ІІІ Всеукраїнський (ХІV Всекримський) конкурс учнівської і студентської творчості ім. Марії Фішер-Слиж «Змагаймось за нове життя!», присвячений Лесі Українці, проводився як конкурс-фестиваль. Перший етап – відбірковий – у місті Полтаві, а другий – фінальний гала-концерт та нагородження відбудуться у місті Чернівці, яке пов’язане з долею Лесі Українки та Ольги Кобилянської.