Музей Патріарха Мстислава у Полтаві орендує Автокефальна Православна Церква

0
238

Просвітник та священнослужитель. Патріарх Мстислав – це наш земляк Степан Скрипник. Навчався у Полтавській класичній гімназії. Був добровольцем в армії УНР та послом Польського сейму, захищаючи права українців. Архієпископ Харківський і Полтавський Української автокефальної православної церкви Афанасій каже:Життя патріарха, майже столітнє життя позначилося значним вкладом у національно-визвольну боротьбу українського народу, боротьбу за автокефалію українського православ’я. Два роки тому у Полтаві вулицю Карла Лібкнехта перейменували на честь священнослужителя.

СТЕПДАП : Цьому будинку понад два століття. Тут народився патріарх Мстислав. У 1994-му у цьому приміщенні відкрили музей. Нині заклад не працює.

Зачинені вікна, пошкоджений дах і табличка над дверима. Мешканець сусіднього будинку Віктор Голованов каже: раніше музеєм опікувалась полтавка Параскева.Вона була віруюча і тримала цю квартиру, де зараз музей. Вона жила на вулиці Зіньківській, часто сюди навідувалась. Отам цегла. Вона щось хотіла ремонтувати капітально. Після смерті жінки за музеєм почали доглядати жителі вулиці та священнослужителі. Архієпископ Афанасій каже: особисті речі Мстислава із аварійної будівлі перевезли в інше місце. Це і документальні експонати, світлини, речі. Його, скажімо, речі, які були, – це і мисник, стіл, його жупанець ще дитячий.

Музей на вулиці Патріарха Мстислава планують реконструювати за благодійні кошти вірян. Приміщення буде таким, як за життя священнослужителя, каже Олександр Горай. Зараз є рішення міської ради про те, що частина будинку, в якій перебуває музей, передана в оренду, наразі Михайлівській парафії у Полтаві. Зараз ми починаємо розробляти проект реконструкції, спілкуємось із Краєзнавчим музеєм, якому підпорядкований музей.

Нагадаємо,  Мстислав був першим Патріархом Української Автокефальної Православної Церкви в Україні та за кордоном. Народився у Полтаві 1898-го. Помер у Канаді у 95 років.

http://www.ltava.poltava.ua/news/17020/ 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here