Полтава готується до відзначення 120-річниці від дня народження полтавця Патріарха Мстислава

0
220

Полтава готується до відзначення 120-річниці від дня народження та 25-ліття від дня смерті першого Патріарха Української Автокефальної Православної Церкви, полтавця Патріарха Мстислава. Маючи важку долю, він один із тих, хто став символічним духовним отцем для мільйонів православних, говорить архієпископ Харківський і Полтавський високопреосвященний Афанасій.

Високопреосвященний Афанасій-архієпископ Харківський і Полтавський УАПЦ
«Ми не маємо права забувати такі постаті, які зробили великий вклад в нашу державність Автокефальної православної церкви»

Представники церкви планують провести ряд заходів по вшануванню пам*яті Патріарха Мстислава у вищих навчальних закладах міста, школах, зокрема відкрити фотовиставку у Краєзнавчому музеї. Також зауважують, підготували ескіз на встановлення меморіальної дошки у загальноосвітній школі №3, де в свій час навчався Патріарх

Високопреосвященний Афанасій-архієпископ Харківський і Полтавський УАПЦ
«Для чого ми намагаємось саме серед молоді проводити в вищих навчальних заходах, тому, що там навчається не тільки полтавська молодь, не тільки з Полтавщини, але і з всієї України, хочемо, щоб знання про Патріарха Мстислава розносилась по всій Україні»

Але найбільше, зауважують представники духовенства, вони піклуються за стан музею-садиби Патріарха Мстислава. Власними силами, вони намагаються приводити його до належного стану

Ієрей Олександр Горай- голова відділу місійності та культури Консисторії Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ
«10 років ми добивалися того, щоб музей отримав власника у особі Полтавської громади, для того, щоб потім отримати його в аренду і офіційно приступити до реконструкції і ось в ці дні ми тільки отримали документи, зараз ми починаємо розробляти конструкцію»

Заходи планують проводити до 11 червня.

 http://irt.pl.ua/video/9698 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here