Пасхальне богослужіння архієпископа Афанасія

«Скоро вже, скоро полине по всій українській землі, поза всі кордони, повсюди, де теплиться українська душа, – пригнічена й пригноблена, але у великому очікуванні воскресіння свого Господа і Бога Ісуса Христа, радісна звістка: «Христос воскрес!» – Афанасій (Шкурупій), архієпископ Харківський і Полтавський, керуючий Черкаською і Кіровоградською єпархією.

8 квітня 2018 року, Пасхальної ночі високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, керуючий Черкаською і Кіровоградською єпархією, очолив святкове богослужіння в кафедральному храмі Пресвятої Трійці в с. Червона Слобода під Черкасами. Спільно з владикою Афанасієм служили ігумен Антоній (Бондарець) та ієрей Віталій Сєдов.

«І стрепенеться душа кожного, наповниться пасхальною радістю, адже «був мертвий і ожив, пропав і знайшовся» (Лк., 15:24). Ожив, щоб повернутися до отчого краю – того, що на землі, й того, що в небесах, обійняти батька й неньку, припасти до ніг Отця Небесного з єдиним словом на вустах: «Помилуй!» І Бог простить і помилує, як простив заблукалого в нетрях розпусти свого сина батько з притчі. Як помилував митаря, котрий оплакував у храмі свої гріхи,  сказано в Посланні керуючого єпархією архієпископа Афанасія до священства, чернецтва й вірних. – Кожен із нас завинив перед Вітчизною – небесною й земною. Кожен у свою міру. А Він терпляче чекає кожного з покаянням. І не тільки чекає, а йде й шукає, як ту одну загублену вівцю, адже Його любов до нас вилилася жертвою на хресті, бо «полюбив нас і обмив нас від гріхів наших кров’ю Своєю» (Об’яв., 1:5). Душа наша, світ український понищені та покалічені безумством гріха, безумством ненависті й зла, потребує Доброго слова, Доброї звістки, що «Христос воскрес!» і ми не полишені на самих себе, не покинуті в нетрях розпачу, відчаю, в тумані байдужості, адже в буревіях життя нам засвітилося Сонце Правди. Тієї правди, яка воскрешає наші душі, зміцнює наші тіла, виводить на шлях спасіння і дає надію вічності».

В архіпастирському Посланні владики Афанасія прозвучали закличні, сповнені життєдайної сили, слова: «Цього благословенного дня Христового Воскресіння я звертаюся до вас із словами, з якими наш Господь звернувся до жінок-мироносиць, а через них і до всіх нас: «Не бійтеся!» (Мт., 28:10). Ці слова наповнені вірою й надією не бійтеся! Не бійтеся жити, 

адже життя навіть у своїх труднощах прекрасне, бо воно відображає невимовну красу Бога, частиною якої ми є. Христос зійшов на землю, щоб увійти в наше існування й повернути у повноту Буття. В цьому смисл Любові нашого Творця, в цьому смисл Смерті й Воскресіння Ісуса Христа, Господа нашого!»

На завершення архієпископ Афанасій побажав вірянам щастя, здоров’я, добробуту. «Нехай же святий Великдень принесе радість перемоги Сина Божого над злом, дає впевненість у завтрашньому дні, дарує мир душі й спокій розуму. Нехай милість і благословення Божі увійдуть у ваше життя творчим натхненням на звершення Божого замислу в долі кожного з вас, а в домівках оселяться добробут, щастя, здоров’я й любов».

Під час богослужіння були зачитані пасхальні Послання всесвятішого Варфоломія І, архієпископа Константинополя Нового Риму, Патріарха вселенського, та Блаженнішого Макарія, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля УАПЦ.

Цієї ж ночі до Свято-Троїцького храму, прямо із Бориспільського летовища, народний депутат України Сергій Рудик доставив благодатний вогонь із Єрусалиму, якому надзвичайно зраділи віруючі, взявши святий вогонь від гробу Господнього до своїх домівок. Владика Афанасій привітав народного депутата виголосом: «Христос воскрес!», привітав із святом Пасхи, побажав пасхальної радості та Господньої наснаги в праці на розвиток і благо Червоної Слободи, благословенного Шевченківського краю та всього українського народу, а також підніс пану Сергію освячений пасхальний кошик.

Звершивши літургію, владика Афанасій освятив особливі Пасхальні хліби – артоси, а також освятив пасхальні приношення великої кількості вірян, які традиційно прийшли до Свято-Троїцького храму цілими родинами.

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here