Архієпископ Афанасій УАПЦ освятив пам’ятний знак жертвам Голодомору 1932 – 33 рр в Сагайдаку на Полтавщині

0
472
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

DSC07044У селі Сагайдак Шишацького району Полтавської області, зусиллями консисторії Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви, та організаторів двадцятирічного винятково благодійного громадського проекту увічнення пам’яті українців на Полтавщині, в Україні й у світі відомого доброчинця, члена DSC07059Ради підприємців міста Полтави Вадима Голобородова й заслуженого працівника культури України, голови обласного відділення Міжнародної організації «Жіноча громада» Валентини Шемчук, відкрито пам’ятний знак співвітчизникам – жертвам Голодомору 1932 – 1933 років-геноциду українського народу та Сагайдацької голодної трагедії в березні 1933 року. 

2Журливими словами про загиблих в голодних обіймах сталінського режиму українців і повсталих за пригоршню рятівного зерна селян Сагайдака розпочала жалобні урочистості Валентина Шемчук: «У липні 2013 року  члени організаційного комітету, створеного відділенням МО «Жіноча громада» на увічнення пам’яті співвітчизників – жертв голодомору 1932 – 33 рр. в Україні, зустрілися в селі зі старожилами та взялися ще тоді за справу вшанування пам’ятним знаком їхніх односельців, котрі піднялися проти злочину тоталітаризму». 

DSC07050Відслужив Літію за спокій душ загиблих смертю мучеників під час  голодомору 1932 – 1933 років українців і жертв Сагайдацького голодного бунту в березні 1933 року та освятив пам’ятний знак землякам Високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський Української Автокефальної Православної Церкви, керуючий Харківсько-Полтавською та Черкасько-Кіровоградською єпархіями УАПЦ, в миру Володимир DSC07053Шкурупій – член Національної Спілки письменників України, лауреат історичної премії імені Самійла Величка та літературної премії імені Івана Котляревського за повість про голодомор 1932 – 1933 рр. в Україні «Чи я в лузі не калина…».

Відзнаку за великий внесок у відродження національної духовності та активну діяльність у Волонтерському центрі ХПЄ від Предстоятеля УАПЦ, Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Макарія, Владика Афанасій вручив нагородженому орденом преподобного Іллі Муромця  благодійнику Вадиму DSC07065Голобородову та єпархіальні Благословенні грамоти – старості Сагайдацького старостату Шишацької селищної ради об’єднаної територіальної громади Лідії Карпенко й директору Сагайдацького хлібо-приймального підприємства Євгенові Іванцю.

В урочистостях-реквіємі взяв участь виконуючий обов’язки голови Шишацької районної державної адміністрації Іван Павелко, 1якому разом із пані Лідією Карпенко, доброчинцем Вадимом Голобородовим та школяром Максимом Незямовим було надане право відкрити пам’ятний знак односельцям.

Поезію землякам, замученим голодомором 1932 – 1933 років в Україні, присвятила десятикласниця Сагайдацької загальноосвітньої школи І – ІІІ DSC07052ступенів Іванна Андрущенко, а пісенні рядки – учениця 9 класу Клюшниківської ЗОШ І – ІІІ ступенів Миргородської районної ради, дипломант районних конкурсів юних вокалістів та відкритого регіонального фестивалю духовної музики «Небесні перевесла» Яна Правденко.

DSC07071 Організатори мітингу щиро дякують за допомогу настоятелю храму Віри, Надії й Любові та матері їх Софії ХПЄ УАПЦ отцю Віталію, директорам сільського будинку культури Ірині Осипенко та ЗОШ І – ІІІ ступенів Михайлові Степаненку. Полтавська делегація стала учасницею жалобних урочистостей в Сагайдаку завдяки сприянню Полтавської обласної державної адміністрації та Громадської ради.

Валентина Олександренко

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here