Торкнеться до душі прощенням – архієпископ Афанасій звершив святу Божественну літургію

«Учителю, усі тебе шукають», сказали учні Ісусу Христу, прийшовши до Нього. Вони висловили прагнення кожної душі, яка шукала спасіння в Того, Хто єдиний міг його дати, лиш би хотіли того щиро. Тому період Великого посту є для нас часом покаяння, до якого нас закликає свята Церква. Закликає кожного, «бо немає людини, яка б жила і не згрішила», – Афанасій (Шкурупій), арієпископ Харківський і Полтавський, керуючий Черкаською і Кіровоградською єпархією.

11 лютого 2018 року, в Неділю м’ясопусну, про Страшний суд, високопреосвященний Афанасій (Шкурупій), архієпископ Харківський і Полтавський, керуючий Черкаською і Кіровоградською єпархією, звершив святу Божественну літургію в Свято-Вознесенському храмі. Спільно з владикою Афанасієм служили ігумен Антоній (Бондарець) та ієрей Олександр Горай. На малому вході за ревне служіння в розбудові та утвердженні УАПЦ високопреосвященний Афанасій нагородив настоятеля парафії святого Архистратига Михаїла  у м. Полтаві  ієрея Олександра Горая правом носіння набедреника.

«За тиждень починається Великий піст. Тобто, ще протягом тижня ми будемо готуватися до сорокаденного шляху покаяння в постуванні тіла й душі, готуючи себе до зустрічі з нашим воскреслим Господом. А Євангелія нам сьогодні розповідає про той суд, через який пройде кожна людина після смерті, – сказав архієпископ Афанасій у своїй проповіді. – Знання про Страшний суд, а ще більше віра у його незворотне настання, часто зупиняє нас від багатьох помилок, від гріха, напоумлює бути уважнішим до своїх слів, вчинків і, навіть, до того, що ми думаємо, мислимо, уявляємо».

Про потойбічне життя сказано дуже багато, а сьогоднішня євангельська розповідь виступає наче б як фундаментом, розкриваючи нам тайну того, що нас очікує при останній годині – суд Божий. Господь своєю розповіддю про Страшний Суд націлює нашу свідомість на розуміння того, що треба неустанно працювати над собою, своїм життям взагалі, аби бути готовим до тієї рокової миті, коли душа постане перед Отцем на звіт. «Цієї миті ніхто не уникне й даремно багато хто сумнівається, що там, за межею смерті, кажучи: «ще ніхто звідти не повертався». Так, ніхто не повертався, але в Святому Письмі багато сказано про смерть і потойбічне життя, повертаючи нашу увагу від щоденних турбот до усвідомлення власної відповідальності за те, як ми живемо і яке місце матиме душа у вічності. В цьому житті ми ще можемо щось виправити Господь дає нам на це шанс через покаяння, але, коли переступимо межу, каятися буде пізно. Тоді вже будемо тільки судимі за свої гріхи, бо коли Син Божий зійшов на Голгофу, щоб понести покарання за наші гріхи, то чому ми вважаємо, що нас, винуватців, за скоєні гріхи не обмине кара Господня?», – зазначив проповідник.

«Гріх то велике зло, тяжка недуга, яку можна порівняти хіба що з проказою, хворобою, невиліковною навіть у наш час. Від неї самотужки вилікуватися неможливо. Немає такого лікаря на землі. Але Він є на Небі й коли ми звертаємося до Нього за лікуванням у Таїнстві сповіді, за щире покаяння Він торкається нашої душі прощенням і ми отримуємо очищення. Цей Лікар повсякчасно біля нас, а період Великого посту якраз і дається нам для того, щоб шукати Його наполегливо і знайти, покаятися і оздоровитися, й через це очищення увійти в повноту життя в Богові», – підсумував своє повчальне слово архієпископ Афанасій.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here