Радість зустрічі з живим Богом – архієпископ Афанасій звершив Божественну літургію

«Сьогодні ми згадуємо подію, яка завершує історію народження Ісуса Христа і звершення над Ним тих дій, які були визначені Законом Божим для єврейського народу. Для нас це повчально тому, що, завдяки суворому дотриманню законів, даних Богом через пророків, глибоко віруючі євреї збереглися як народ, вистоявши в усіх страшних перипетіях історії, і нині гідно розбудовують свою державу»,Афанасій (Шкурупій), архієпископ Харківський і Полтавський, керуючий Черкаською і Кіровоградською єпархією.

15 лютого 2018 року, в день свята Стрітення Господа нашого Ісуса Христа, високопреосвященний Афанасій звершив святу Божественну літургію в Свято-Вознесенському храмі. Спільно з владикою Афанасієм служили ігумен Антоній (Бондарець), секретар Консисторії, та ієрей Олександр Горай.

«Батьки принесли своє дитя Ісуса сорокового дня до храму, щоб посвятити його Богові згідно Закону, встановленого на згадку про спасіння всіх первістків єврейського народу під час виходу з єгипетського полону. А євреї чітко дотримувалися законів, тому виконання даних Богові обітниць було для них обов’язковим, – сказав у своїй проповіді після богослужіння архієпископ Афанасій. – А нині люди не хочуть коритися Божому закону. Вони ледве-ледве виконують закони, написані людьми, закони, які хоч якось унормовують суспільне життя. Коли ж подивитися на українське суспільство, то ми з сумом констатуємо, що українці в більшості не виконують ні Закону Божого, ні Закону людського. Ми бачимо, як процвітають найогидніші пороки – хабарництво, казнокрадство, перелюбство, визискування ближнього, не кажучи вже про підлість, підступництво, зрадливість та інше. І все це розплата за ті сімдесят років, які душа нашого народу змушена була перетерпіти в єгипетському полоні комуністичної безбожності в ХХ столітті».

«Людині властиво прагнути до світла, шукаючи шлях до нього. А світильником, який вказує шлях до Світла, є Закон Божий. Цей світильник світить кожному. навіть тому, хто не усвідомлює всієї глибини його значення у своєму житті. Сьогодні тим світильником є Пречиста Діва Марія, адже вона тримає на своїх руках у Божому храмі Того, Хто є не світильником, а Світлом, що вказує нам правильну дорогу в житті. Нам би тільки йти за тим Світлом, щоб не блукати в темряві манівців. Він же сказав: «Хто йде за Мною, той не буває у темряві, але має світло життя», – зазначив проповідник. –  А наша Церква якраз і є тією дорогою спасіння, що веде до вічного Життя, дорогою, яку відкрив для нас Господь Своїм хресним подвигом. І все ж ми чомусь сумніваємося, запитуючи, чи вірним шляхом ідемо, куди ми ним прямуємо і чи той світильник перед нашим зором? Але для нас, православних християн, такі питання не повинні виникати, тому що нашим світильником є Слово Боже, його вічна правда. І той, хто тримає у своїх руках той Світильник, ніколи не помилиться у напрямку спасіння, бо прямуватиме світлою дорогою».

Після літургії архієпископ Афанасій звершив чин освячення води та освятив свічки. Свято Стрітення нагадує нам про радість зустрічі з живим Богом, про те, настільки важливим для нас є спілкування з Господом у молитві, церковних Таїнствах Покаяння і святого Причастя. Зустрічі, яка так чи інакше, але відбудеться в земному житті чи то в юнацькі роки, чи то дорослі, чи в старості.

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here