Увійдіть у радість Господа свого

«Сьогодні по всій землі і у всесвіті, і на цьому кладовищі – в місці смутку, в місці сліз, лунає радісне “Христос Воскрес!” Радісне тому, що в Бога всі живі, хоч і загинули наші захисники, але душі їхні в раю, бо вони мученики. А мученики з Господом. Вони зустрілися з Ним, як ми оце сьогодні, і він сказав їм: «Увійдіть у радість Господа свого!» – АФАНАСІЙ (Шкурупій), архієпископ Харківський і Полтавський ПЦУ.

7 травня 2019 року, в день Радониці – поминання померлих, високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, керуючий Харківсько-Полтавською єпархією ПЦУ, спільно із єпископом Харківським і Богодухівським Митрофаном, взяв участь у

поминальних заходах на харківській Алеї слави, яка знаходиться на 18 міському кладовищі, та очолив панахиду за загиблими на Донбасі захисниками української землі від російських загарбників та їх найманців. Шістдесят воїнів знайшли свій вічний спокій на цьому цвинтарі.
Звертаючись до присутніх, архієпископ Афанасій сказав: «Сьогодні ми вшановуємо пам’ять захисників української землі від російського загарбника, який прийшов на нашу землю, щоб знову поневолити наш народ. Вони віддали Україні найдорожче – своє життя, щоб вона була вільною і незалежною. За всі часи стільки українців поклали своє життя, захищаючи рідну землю, стільки пролили крові у боях із ворогами, стільки тілами лягло в цю землю, що вона вже як жива. Візьми української землі в жмені і відчуєш, як вона ворушиться, притули до вуха і почуєш, як праведна кров кличе до неба за помстою. Але не тієї помсти, якою нам за волелюбність мстять вороги – ненавистю й озлобленням, а помсти любов’ю до рідної землі, до Неньки України, до рідного краю, до батька-матері, до всього, що є дорогим серцю українця. Бо любов надихає на подвиг, на виконання заповіту Господа Ісуса Христа: «Немає більшої любові, як віддати життя своє за друзів своїх». І ті з воїнів, що знайшли свій спочинок в цьому кладовищі, й усі, хто похований по всій українській землі, й ті, хто лежить у ній ще невідомий і невідомо де, але їхні імена відомі Господу й записані у вічну Книгу, – звершили цей заповіт любові».
Владика Афанасій також наголосив на значенні подвигу полеглих за Україну для її утвердження як незалежної європейської держави й закликав ніколи не забувати імен героїв.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here