Оживає українське молитовне життя у прикордонному районі Слобожанщини

«Православна Церква України – Церква українського народу, завдяки небайдужим до долі рідної Батьківщини й українського православ’я українців все впевненіше утверджується на своїх правічних землях, якими є Слобожанщина», – архієпископ АФАНАСІЙ (Шкурупій).

12 липня 2019 року, в день свята первоверховних апостолів Петра і Павла, архієпископ Афанасій, правлячий архієрей Харківсько-Полтавської єпархії, з архіпастирським візитом відвідав парафію святих Апостолів Петра і Павла в с. Плоске прикордонного з Росією  Велико-Бурлуцького району Харківщини. Супроводжували владику Афанасія ігумен Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, протоієрей Станіслав Аштраф’ян, благочинний Харківської області, митрофорний протоієрей Олег Козуб.

У придбаному приміщенні, в якому починається обладнання під храм, владика Афанасій, спільно із священиками, звершив водосвятний молебень та звернувся до вірян із повчальним словом.

«Свідченням повернення українців до своїх духовних витоків є створена вами, дорогі мої бурлучани, релігійна громада, якій ви дали ім’я тих славетних апостолів, котрі стали фундаторами християнства на землі. Вони не злякалися ні переслідувань, ні злигоднів, ні небезпек для свого життя, ні тортур, ні навіть насильницької смерті, проповідуючи Слово Боже,  сказав у повчальному слові правлячий архієрей. – І ви, давши ім’я своїй громаді первоверховних апостолів Петра і Павла, теж зробили сміливий апостольський вчинок для цього зросійщеного у своїй свідомості Велико-Бурлуцького краю, не побоявшись осуду оточуючих, а, можливо, й переслідувань. Нехай же святі апостоли Петро і Павло біля Престолу Божого молять Господа, щоб Він зміцнював ваші духовні сили у справі утвердження українського православ’я в цьому великому українському селі. Нехай Господь зміцнює і ваше здоров’я, бо ж вам доведеться прикласти ще багато зусиль, щоб довести це приміщення до належного стану. Добрих і завзятих вам помічників у цій святій справі!»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here