Архієпископ Афанасій благословив воїнів

3 серпня 2022 року Архієпископ Харківський та Ізюмський Афанасій (Шкурупій), на запрошення командування 113-ї окремої бригади ТрО в Харківській області, взяв участь у заході по представленню бойового прапора особовому складу підрозділу та очолив молебень «За перемогу в час нашестя варварів та навали чужинців». Спільно з Архієреєм служили секретар єпархіального управління архімандрит Антоній (Бондарець), протоієрей Олександр Горай та капелан бригади ієрей Юрій Потикун.

Священнослужителі разом із воїнами хвилиною мовчання та молитвою вшанували пам’ять полеглих захисників України, які віддали своє життя, захищаючи рідну землю від ворожої навали. Архієпископ Афанасій виголосив палке слово, в якому закликав воїнів мужньо боронити Батьківщину від російського загарбника та вигнати його зі святої української землі.

Під час заходу воїни, які, захищаючи Харків, Ізюм, Чугуїв, Дергачі, Золочів та інші міста й села Харківщини, відзначились особливою мужністю, стійкістю та самопожертвою, були нагороджені орденами та медалями. Державні нагороди бійцям-героям вручав командувач ОУВ «Харків» бригадний генерал Олександр Тарнавський.

Архієпископ Афанасій, за особливі заслуги в обороні Батьківщини від ворога та підтримку Православної Церкви України, вручив високу церковну нагороду – орден «Святого великомученика Юрія Переможця» та Грамоту Предстоятеля Православної Церкви України Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, командиру 113-ї окремої бригади Територіальної оборони полковнику Євгену Задорожному.

Завершення заходу увінчалося урочистим винесенням бойового прапора бригади, під яким воїни бригади битимуть ворога до цілковитої перемоги.

Після завершення заходу Архієпископ Афанасій відвідав підрозділи бригади, з воїнами яких разом молився, проводив духовні бесіди та індивідуальні розмови. Також була роздана гуманітарна допомога, зібрана волонтерським центром Харківсько-Полтавської єпархії ПЦУ.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here