Архієпископ Афанасій звершив Богослужіння 12-ої Неділі після П’ятидесятниці

«Нещодавно один старшого віку чоловік запитав мене, як йому стати православним. Як не дивно, але такого запитання ще ніхто мені не задавав. Тим паче, людина старшого віку. Хоча, якщо помислити, то, мабуть, людям старшого віку саме таке запитання більше притаманне, ніж молодому. Не довго думаючи, я відповів йому, що для того, аби стати православним, треба спочатку прийти до церкви і взяти участь у літургії», АФАНАСІЙ, Архієпископ Харківський і Полтавський ПЦУ (УАПЦ).

4 вересня 2022 року Високопреосвященний Афанасій, Архієпископ Харківський і Полтавський, очолив святу Божественну літургію у Свято-Михайлівському храмі м. Полтави. Спільно з архієреєм служили архімандрит Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, та протоієрей Олександр Горай, настоятель парафії і благочинний Полтавського району.

«Спочатку хоча б просто постояти, але протягом усього Богослужіння. Для чого? А щоб поринути в глибину краси православного Богослужіння, яке розкриває органи наших відчуттів, які, в свою чергу, народжують високі почуття. Почуття ж народжують уяву, з допомогою якої ми єднаємося з божественною красою, а наша душа входить у хвилювання (трепет) перед поки що незвіданою силою, яка наповнює її всю, навіть тіло, запалюючи у серці вогник любові, сказав Архієпископ Афанасій у повчальному слові. Спочатку він ледь відчутний і не завжди людині зрозумілий, але якщо вона продовжує відвідувати Богослужіння, згадує його, повертаючись у ті відчуття, що народилися тоді в неї, то вогник поступово розгоряється і залишається такою собі ватрою, яка вже ніколи не вгасає. Хоча слід стежити й за тим, аби не попектися й не загасити, адже вогонь цей лагідний, він як літепло, що повіяло людині після тривалих холодів».

На завершення Архієпископ Афанасій помазав усіх святим єлеєм.

Крім того Архієпископ Афанасій благословив прапор з образом Архістратига Божого Михаїла, намальований полтавкою Зоєю Воронянською для бійців полку «Азов».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here