Архієпископ Афанасій провів в онлайн-режимі збори священиків Харківсько-Полтавської єпархії ПЦУ

0
134

30 грудня 2020 року, під головуванням архієпископа Афанасія, відбулися дистанційні єпархіальні збори священства Харківсько-Полтавської єпархії ПЦУ в режимі онлайн-конференції.

Архіпастир зробив звіт про діяльність правлячого архієрея та кліру єпархії, зазначивши, що в 2019 році завершено будівництво кам’яного трикупольного  храму в с. Давидівка (о. Іван Піпак), в Полтаві (о. Олександр Горай), дерев’яний храм у с. Височинівка (о. Миколай Кривонос),  а також збудовано  кам’яну дзвіницю в смт. Ківшарівка (о. Леонід Даниленко). Закладено фундамент храму в Свято-Миколаївському чоловічому  монастирі в с. Ков’яги (о. Феодосій (Ганзій)), обладнано вагончик з добудовою дерев’яного вівтаря в м. Миргород (о. Сергій Лаврик) і розпочато регулярні богослужіння. Крім того, встановлено новий купол із хрестом на Свято-Миколаївському храмі с. Циркуни (о. Олег Козуб), реконструйовано дах і встановлено купол із хрестом на пристосованому приміщенні Пресвятої Богородиці «Неопалима купина» (м. Зміїв), продовжуються роботи з добудови Свято-Покровського храму в м. Хорол, відремонтовано пристосоване приміщення Свято-Троїцької парафії в с. Троїцьке. Придбане місце з будівлями Свято-Покровською парафією с. Лиман. А також зареєстровано нову громаду. В листопаді архієпископ Афанасій, як член Священного Синоду ПЦУ, взяв участь у роботі його чергового засідання.

Рішенням зборів здійснено реорганізацію відділів єпархіального управління, призначено їхніх голів, а також оновлено склад ревізійної комісії. Крім того, архієпископ Афанасій обговорив із священиками умови проведення святкувань Різдва Христового та Богоявлення Господнього, колядування та щедрування в умовах карантинних обмежень, а також інші нагальні питання життєдіяльності парафій і єпархії в цілому.

Владика подякував священикам за їхню невтомну пастирську діяльність.

На початку зборів хвилиною мовчання учасники зборів пом’янули ієрея Сергія Довганюка, який через тяжку хворобу передчасно пішов із життя.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here