Монастир у Косові виграв 16-річну суперечку за землю

0
157
Фото wikimedia.org
Фото wikimedia.org
Фото wikimedia.org

Сербський монастир Високі Дечани виграв судовий розгляд щодо прав власності на 24 га землі в косовських албанців. Конституційний суд ухвалив рішення на користь церковної громади.

Як повідомляють місцеві джерела, земля була повернута монастиреві ще в часи існування Югославії в 1997 році. Після проголошення незалежності Косова на неї заявили права місцеві албанці.

Після остаточного судового рішення миротворці в регіоні перейшли на підвищену готовність несення служби. Посилено заходи безпеки біля монастиря. Військові остерігаються невдоволення та можливих заворушень з боку албанців.

Монастир Високі Дечани (засновано 1330 р.) вважається головною православною святинею Косова. Його собор, за даними Вікіпедії, є найбільшим середньовічним храмом на всіх Балканах. У ньому збережено найбільшу в регіоні кількість візантійських фресок.

У 2004 р. монастир був внесений до переліку об’єктів Всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО. Фрески монастиря були охарактеризовані як «одні з найбільш цінних експонатів палеологовского ренесансу у візантійському образотворчому мистецтві» і «цінне відображення життя XIV століття». У 2006 р. Високі Дечани зараховані до переліку всесвітньої спадщини, що перебуває під загрозою – з причини можливих атак албанських бойовиків. Знаходиться під захистом миротворчого контингенту KFOR.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here