У переобладнаному в мечеть храмі IV ст. від очей мусульман сховають давні православні фрески

0
207
Храм Святої Софії у Трабзоні. Фото tripadvisor.com
Храм Святої Софії у Трабзоні. Фото tripadvisor.com
Храм Святої Софії у Трабзоні. Фото tripadvisor.com

У турецькому місті Трабзон на узбережжі Чорного моря від мусульман сховають автентичний церковний настінний живопис храму Айя-Софія. Як повідомляє Christiantoday, на цей проект виділено близько 500 тисяч доларів.

Ідеться про те, щоб в діючій мечеті древні християнські фрески закривалися непрозорими екранами, які висуватимуться завдяки новітній електронній системі. Це відбуватиметься під час намазу – молитви мусульман. В інші години дня екрани автоматично прибиратимуться і туристи зможуть вільно роздивлятися зображення, котрі більше не відволікатимуть прибічників ісламу під час їхніх молитов. Саме зараз у храмі працюють фахівці, які реставрують стіни та фрески на них, оскільки чимало іконописних робіт очищується від шарів штукатурки – раніше заборонені в ісламі зображення просто закривали від очей тинькуванням чи навіть цілком знищували.

Храм Святої Софії у Трабзоні (давня назва – Трапезунд) відомий з 360 року, а теперішнього вигляду набув у добу візантійського імператора Юстиніана в 537 році та імператора Мауна I Комніна в 1238-1263 роках. Після завоювання регіону турками в 1461 році церкву перетворили на мечеть, яка діяла до 1931 року, після чого вже у світській Туреччині в давніх стінах було відкрито музей. Однак у 2013 році президент Реджеп Таїп Ердоган знову передав приміщення під потреби мусульманської релігійної громади.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here