Православна церква Фінляндії відкрила екуменічну виставку ікон

0
298
Виставка ікон у Фінляндії. Фото ru.radiovaticana.va
Виставка ікон у Фінляндії. Фото ru.radiovaticana.va
Виставка ікон у Фінляндії. Фото ru.radiovaticana.va

У фінському місті Куопіо в музеї «Риза» була представлена незвичайна виставка ікон. Їх автором є художниця Ева Зіттінг, а експозиція має назву «Небесне світло».

Як повідомляє Радіо Ватикану, на виставці представлені ікони православних, католицьких і лютеранських святих, написані в традиціях східної християнської церкви. Керівник музейного відділу по роботі з відвідувачами Єлена Кольйонен пояснила, що іконописець зросла в родині, що поєднала в собі носіїв різних церковних світоглядів. І це є типовим для країни, де багато змішаних шлюбів між християнами різних традицій. «Ікони представлені в діалозі. Річ у тім, що у Фінляндії православ’я, католицизм і лютеранство перебувають у взаємозв’язку та співпраці», – розповіла Кольйонен.

За її словами, виставка присвячена 60-річчю музею та 100-річчю незалежності Фінляндії, що святкується цього року. Серед унікальних експонатів – ікона католицької святої ХХ століття Терези Калькуттської. Образ повністю авторський, а писати його Зіттінг почала ще до офіційної канонізації матері Терези Ватиканом.

Експозиція руйнує чимало стереотипів і конфесійних бар’єрів, оскільки музей належить православній церкві та розташований біля резиденції предстоятеля ФПЦ. «Фінляндська православна церква – вона екуменічна, і вона дуже спокійно і добре ставиться до таких заходів. Християнство – воно єдине», – наголосила представник музею.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here