Архієпископ Афанасій звершив Богослужіння пам’яті чуда Архістратига Михаїла в Хонах

«Тож нехай за нашими молитвами Архістратиг Божий Михаїл відведе страшну біду, яка хлинула на нашу Батьківщину чорними потоками зла й смерті із стану відвічного москвинського ворога, як свого часу відвів від міста Хони і його храму», – Архієпископ АФАНАСІЙ (Шкурупій).

19 вересня 2023 року, коли свята Православна Церква вшановує пам’ять  чуда, звершеного Архістратигом Божим Михаїлом у Хонах (день престольного свята Свято-Михайлівського храму), Архієпископ Афанасій очолив Божественну літургію у Свято-Михайлівському кафедральному храмі в м. Полтаві. Спільно з Владикою Афанасієм служили секретар єпархіального управління архімандрит Антоній (Бондарець), настоятель парафії протоієрей Олександр Горай, священики ієромонах Іоанн (Луценко) та ієрей Вадим Кісіль.

«Господь за нашими молитвами може проявити свою милість в будь-якій ситуації, особливо тоді, коли народ терпить великі біди. Така біда прийшла й на нашу землю з Півночі. Вона вбиває, калічть тіла й душі українців, руйнує плоди праці багатьох поколінь. Але як не старається ворог, але не в силі нас підкорити, бо на нашому боці сам Господь, а Його Божа сила непереможна, – сказав у проповіді Архієпископ Афанасій. – Бог не може бути на боці зла, бо Він Бог правди і любові. А ми захищаємо свою землю у великій  любові до неї й до ближніх, а ближні один одному всі ми, українці. Тому Бог із нами, а не з нашими ворогами. Він діє з допомогою Своїх угодників – ангелів посланців, яким є і Архістратиг Михаїл, воєвода небесних воїнів. Ми й перемагаємо завдяки тому, що з кожним нашим воїном пліч-о-пліч воює і воїн небесний. А чи може людина здолати небесну силу? Ні! Тож із нами Бог і святі небесні сили, а відтак і перемога буде за нами».

За Богослужінням молилися за українських воїнів, захисників рідної землі, а також виголошувалися прохання про перемогу наших збройних сил над російським агресором. Після Потрійної єктенії Владика Афанасій виголосив молитву «В час нашестя ворогів».

Завершилося святкове Богослужіння хресною ходою довкола храму з читанням уривків із Євангелії та кропленням храму, вірян, а також всіх сторін світу свяченою водою.

Після Богослужіння полтавець Саркіс Авакян подарував храму ікони із зображенням Господа Ісуса Христа та Пресвятої Богородиці.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here