Архієпископ Афанасій звершив Богослужіння свята Покрови Пресвятої Богородиці

«Сьогодні свято української Покрови Пресвятої Богородиці. Цей день займає особливе місце в духовному житті нашого народу. Воно пов’язане не так із минулим, як із глибокою божественною дійсністю нинішнього життя», – Архієпископ АФАНАСІЙ (Шкурупій).

14 жовтня 2023 року, в день свята української Покрови Пресвятої Богородиці, Архієпископ Афанасій (Шкурупій) очолив Божественну літургію у Свято-Михайлівському кафедральному храмі в м. Полтаві. Спільно з Владикою Афанасієм служили секретар єпархіального управління архімандрит Антоній (Бондарець) та настоятель парафії протоієрей Олександр Горай.

«Можемо ствердити, що свято Покрови Богородиці стосується Її небесного сьогодення та Її дії по відношенню до кожного із нас. Ось чому ми співаємо в цей день: «Діва сьогодні стоїть перед нами у храмі та з хорами святих невидимо за нас молиться Богу» (Кондак Покрови). Божий народ побачив і збагнув молитву заступництва Діви Марії очима преподобного Андрія під час великої тривоги у Царгороді, коли вороги оточили місто і здавалося, що жодна людська сила вже не врятує людей, – сказав і повчальному слові Владика Афанасій. – В таких випадках людина природно запитує себе: «На кого ж мені надіятися? Хто порятує і захистить?» І як відповідь на крик людського серця до Бога про захист він неминучої смерті, силою Святого Духа молільники у Влахернській церкві побачили Матір Божу у безперестанній молитві. Побачили Її і як Матір-захисницю своїх дітей».

За Богослужінням молилися за українських воїнів, захисників рідної землі, а також виголошувалися прохання про перемогу наших збройних сил над російським агресором. Після Потрійної єктенії Владика Афанасій виголосив молитву «В час нашестя ворогів».

Після Богослужіння Архієпископ Афанасій привітав із днем народження активних парафіянок Олену Білоху та Вероніку Литовку та благословив іконами Пресвятої Богородиці.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here