Одна з найдавніших парафій УАПЦ на сході відзначила храмове свято

0
273
Фото Зої Соболь
Фото Зої Соболь
Фото Зої Соболь

У неділю, 22 травня Свято-Миколаївська парафія УАПЦ с. Циркуни Харківської області відзначила своє храмове свято. Літургію в цей день очолив архієпископ Харківський і Полтавський Афанасій.

Як повідомляє офіційний сайт Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ, на свято прибули всі священики Харківського благочинія. Настоятель парафії протоієрей Олег Козуб і сотрудник ієрей Димитрій Шаповалов приймали у храмі благочинного протоієрея Станістава Аштроф’яна (с. Соколове), протоієрея Леоніда Даниленка (с. Ківшарівка), ієрея Станіслава Шинкаренка (с. Катеринівка), ієрея Володимира Яковенка (с. Соколове), ієрея Юрія Потикуна (с. Лиман), ієрея Івана Полежаку (с. Соколове), диякона Сергія Довганюка (с. Соколове).

Фото Зої Соболь
Фото Зої Соболь

З Полтавщини прибули ігумен Антоній (Бондарець), ієрей Олег Авраменко та протодиякон Олександр Горай.

На службі був присутній голова Циркунівської сільської ради п. Микола Сікаленко.

Фото Зої Соболь
Фото Зої Соболь

За літургією на іподиякона було поставлено причетника Свято-Миколаївського храму Геннадія Гончарова. Ієрея Станіслава Шинкаренка правлячий архієрей нагородив правом носіння набедреника.

Після літургії відбувся хресний хід. За вірність і відданість УАПЦ владика Афанасій нагородив кількох священиків та мирян почесними відзнаками – медалями та грамотами.

Фото facebook.com/saint.nicholas.tsyrkuny
Фото facebook.com/saint.nicholas.tsyrkuny

Духовенство помолилося біля хреста, котрий встановлено неподалік храму ще на початку 1990-х і є місцевою святинею. Віряни мали змогу прикластися до ікони з часточкою мощів свт. Миколая Мир-Лікійського, що була привезена на свято з Полтави правлячим архієреєм.

Сестрицтво Свято-Миколаївської парафії підготувало всім гостям свята смачну трапезу. Після неї відбулася робоча нарада архієпископа Афанасія зі священиками Харківського благочинія.

Фото uaockhp.org.ua
Фото uaockhp.org.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here