На межі старого й нового життя

«Сьогодні ми з вами стоїмо на межі старого й нового, коли наша праця увінчується багатими плодами, але для продовження життя ми знову й знову закладаємо насіння для врожаю майбутнього. Тому цей день, за старовинним звичаєм нашої Церкви, ми освячуємо святим богослужінням, закликаючи Боже благословення на врожай майбутній. 1030 років тому наші прабатьки цього дня отримали святе хрещення в єдиного Бога – Господа Ісуса Христа, віру в якого наш народ зберіг до сьогоднішнього дня», архієпископ Афанасій (Шкурупій).

14 серпня 2018 року, в день Винесення древа Чесного і Животворчого Хреста Господнього, пам’яті хрещення України 988 року, семи мчч. Маккавеїв, високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, керуючий Черкаською і Кіровоградською єпархією, звершив святу Божественну літургію в Свято-Воскресенському храмі с. Івашки. Спільно з владикою служили ігумен Антоній (Бондарець), секретар Консисторії, та настоятель парафії ієрей Олександр Горай.

«Цей відвічний колобіг життя, який супроводжується потом і кров’ю, радістю й стражданнями, поклав для нас Творець, щоб ми спокутували первородний гріх наших прабатьків. По різному ми їх спокутуємо. Але сім братів Маккавеїв своїм подвигом в ім’я єдиного Бога, віру в Якого зберегли в своїх серцях навіть під страшними тортурами, поклали початок боротьби за віру, за визволення від поневолення й свободу свого народу. Їхній приклад повторили і єпископи, священики та віруючі нашої Церкви в 20-30-40-их роках минулого століття, своєю мученицькою смертю заклавши фундамент духовної волі сьогодення. Їхній приклад повторюють у ці дні відважні захисники рідної української землі від російського загарбника, освячуючи її своєю жертовною кров’ю. І хоч багато років віддав єврейський народ визволенню своєї Вітчизни від поневолювачів, але переміг у тій нерівній борні. Освячений кров’ю мучеників, переможе й наш український народ свого ворога, бо за нас молиться незчисленна когорта мучеників українських», сказав у своїй проповіді архієпископ Афанасій.

Після літургії архієпископ Афанасій звершив чин освячення хреста, якого було поставлено на тимчасові споруді, наданій сільською владою вірянам для задоволення їхніх релігійних потреб. Потім владика Афанасій очолив хресну ходу до ставка за селом, де звершив водосвятний молебень та освятив овочі, фрукти, зілля й мед, принесенні вірянами.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here