Де Боже світло – немає місця темряві

«Святе Письмо говорить нам, що «Спочатку було Слово, і Слово було у Бога, і Слово було Бог… і Слово стало плоттю». Це вказує нам на те, що саме з допомогою молитви, яку ми творимо словом, можна спілкуватися з Богом. Тому в усі часи так цінувалася молитва, яку віруючі люди ставили за основу свого життя, тому що усвідомлювали значення слів Господа: «Без Мене робити нічого не можете», – архієпископ Афанасій (Шкурупій).

12 серпня 2018 року, 11-ої Неділі після П’ятидесятниці, високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, керуючий Черкаською і Кіровоградською єпархією, звершив святу Божественну літургію в Свято-Вознесенському храмі. Спільно з владикою служили ігумен Антоній (Бондарець) та ієрей Олександр Горай.

«Бог створив світ Своїм Словом. Воно не тільки творить нові ідеї й поняття, але й відображає ті духовні реальності, які постійно виникають, ставлячи перед нами виклики й випробування. Але воно може як будувати, так і руйнувати. Вибір робимо ми з вами і від цього вибору залежить оцінка, яку Господь робить, дивлячись на наше життя. І по тому, якою душа постане перед Ним на Страшному Суді – збудована вірою, молитвою, доброчинністю й іншими християнськими чеснотами, чи вся в руїнах, тобто ранах духовних, залежатиме її участь у вічності, сказав у своєму пастирському слові владика Афанасій. – Молитва – це розмова з Богом, жива бесіда, яка єднає нас із Творцем. Навіть якщо ми творимо коротку, але найглибшу і найповнішу молитву: «Господи, помилуй мене, грішного», ми вже зціляємося. Тому що там, де присутній Його Дух, немає місця злим духам, які спричиняють біду, там, де з’являється хоч промінчик Його світла, немає місця темряві».

За богослужінням високопреосвященний архієпископ Афанасій звершив дияконську хіротонію послушника Вадима Кісіля.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here