Чернецтво – серце Церкви

Архієпископ Афанасій звершив перше богослужіння в монастирі

«Церква, заснована Спасителем, так міцно стоїть на фундаменті святих мучеників і сповідників віри, що ніяка зла сила, ніякі «ворота пекельні не подолають її» (Мт., 16:18). Із цих слів ми робимо висновок, що були, є і будуть такі члени цієї Церкви, які за віру Христову готові перетерпіти будь-які випробування», – архієпископ Афанасій (Шкурупій).

10 червня 2018 року, в день «Всіх святих землі української» високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, керуючий Черкаською і Кіровоградською єпархією, очолив

перше богослужіння в новоствореному Свято-Миколаївському чоловічому монастирі Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ в с. Ков’яги, Харківського благочиння.

Спільно з владикою Афанасієм служили: намісник монастиря ієромонах Феодосій (Ганзій), секретар Консисторії (єпархіального управління) ігумен Антоній (Бондарець), благочинний Харківщини протоієрей Станіслав Аштраф’ян, митрофорні протоієреї Леонід Даниленко та Олег Козуб, протоієрей Юрій Іванчик, ієреї Володимир Яковенко, Олег Авраменко, Дмитро Шаповалов, Олександр Горай та диякон Генадій Гончаров.

Після літургії архієпископ Афанасій звернувся до вірян із проповіддю про важливість святості в житті віруючої людини, мужнього стояння у сповідуванні православної віри й відданості рідній Церкві й Україні на прикладі святих отців, які віддали своє життя, обравши жертовний шлях служіння Богу й українському народу.

Порадував молитовний спів архієрейського хору з Полтави під керівництвом Олександри Горай, запрошений на перше богослужіння в монастирі.

Також владика благословив жителів с. Ков’яги, райцентру Валки й прочан з інших парафій, що зібралися на це богослужіння, й побажав єдності в церковному житті. «Я вдячний Богу за те, що з Його волі перше богослужіння в цьому монастирі звершив саме в день Святих землі української, – сказав після літургії архієпископ Афанасій. – Віднині за братію монастиря, яка буде тут займатися духовним загартуванням в ангельському образі, й за розбудову самої обителі, будуть молитися перед Престолом Божим святі отці нашої Української Автокефальної Православної Церкви, що життя своє поклали на вівтар Христової віри в перші  десятиліття її відродження і становлення як духовної опори української нації».

Висловлюючи думку про чернецтво і його роль в житті єпархії, владика сказав: «Чернецтво – це серце Церкви, яке б’ється в її глибинах, видобуває наснагу з тих глибин і, як кров по жилах, доносить до найменших клітин парафій для стійкості у вірі, в стоянні за Церкву Христову. Доки існуватиме Церква – існуватиме чернецтво, доки існуватиме чернецтво – існуватиме Церква. Для нас зараз це пріоритетне завдання – розвиток чернецтва в єпархії. Сподіваюся, що, з допомогою Божою, вже найближчим часом тут постане й храм для молитви, і братський корпус, де житимуть ченці, люди, які відчують Божий поклик до усамітненого життя».

Намісника монастиря ієромонаха Феодосія (Ганзія) привітали митрофорні протоієреї Олег Козуб, Леонід Даниленко та ієрей Дмитро Шаповалов, подарувавши ікони Пресвятої Богородиці для монастирського храму.

Потім гості – хористи з Полтави, а також етнографічно-дослідницького хорового колективу “Калинонька» з м. Харкова та фольклорно-етнографічного хору «Вербичка» з м. Валки під керівництвом Миколи Губського, порадували присутніх духовними та народними піснями.

Завершилося свято братською трапезою.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here