Архієрейське богослужіння в день престольного свята

«Цьогорічне свято знаменне тим, що вперше воно відзначається вами у новозбудованому храмі, який носить ім’я святого, котрий стояв на переломі старого і нового світу. Старий світ відходив, а новий приходив. І саме Іоанн Хреститель став першим святим Церкви Нового Заповіту, якою є і наша з вами Церква», – АФАНАСІЙ (Шкурупій), архієпископ Харківський і Полтавський ПЦУ.

7 липня 2020 року, в день свята Різдва славного пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна, високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, на запрошення митрофорного протоієрея Михайла Шевчука, очолив Божественну літургію престольного свята парафії Різдва Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна в м. Сміла Черкаської області. Спільно з правлячим архієреєм служили митрофорний протоієрей Михайло Шевчук, настоятель парафії, ігумен Антоній (Бондарець), протоієрей Віталій Двірник, протоієрей Василь Шарко, протоієрей Олександр Косенко та диякон Григорій Цюра.

Звертаючись до вірян із повчальним словом архієпископ Афанасій, зокрема, сказав:

«День Іоанна не тільки церковне свято, а й народне, з яким пов’язані чудові звичаї і обряди. Так склалося життя, що, на великий жаль, на сьогодні багато людей відірвані від свого природного середовища – землі, від хліборобської культури, багато традицій нашого народу, які зберігалися віками, нам нині невідомі, а які й збереглися, то ми їх занедбуємо. А це тому, що село піддане безжальному руйнуванню, щоб наш народ позбавити генетичного коду: чистоти й багатства мови, пісні, культури, звичаїв, побуту, традицій, навіть характеру. А в підсумку й чистоти православної віри. Приклад цьому – т. з. корона-вірусна пандемія, яку наші вороги використали проти Церкви, звинувативши нас у тому, що храми є розсадниками вірусу. Людей залякали так, що вони обходили храми Божі десятою дорогою. В той же час не боялися товпитися в супермаркетах, крамницях і маршрутках.

Правда це чи чиясь вигадка – коронавірус, але Церкві нанесено великої репутаційної і матеріальної шкоди. Як не дивно, але люди повірили, люди легко піддалися ідеологічній диверсії. Але я радий з того, що ми, церковні віруючі люди насправді, а не лише за хрещенням, зуміли з гідністю вийти з цієї нелегкої для нас ситуації. Для нас, віруючих українців, головним є пам’ять про те, що Іоанн проповідував покаяння, закликав до розкаяння. В цьому полягала його місія перед приходом Господа у світ. Хтось повинен був не просто закликати до розкаяння в гріхах, а прикладом свого життя повести людей до спасіння через  пробудження власного сумління і, відповідно, покаяння».

Після літургії правлячий архієрей привітав митрофорного протоієрея Михайла Шевчука, настоятеля парафії, з 20-літтям його ієрейської хіротонії та за заслуги перед Православною Церквою України  від імені Предстоятеля Церкви, Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, вручив отцю Михайлу високу церковну нагороду – Благословенну грамоту та митрополичий знак Блаженнішого Епіфанія, митрополита Київського і всієї України.

У привітальному слові владика Афанасій зазначив: «Двадцять років Ви стоїте перед Престолом Божим, звершуючи безкровну Жертву, опікуючись православними християнами і ведучи їх до спасіння в життя вічне. На Ваших очах і за Вашої активної участі відбувалося відродження українського православ’я і утвердження автокефалії, а відтак і державної незалежності України. Моє серце наповнюється щирою вдячністю Богу, що ми в єпархії маємо такого духовного отця».

Потім архієпископ очолив хресну ходу навколо храму.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here