Архієпископ Харківський і Полтавський УАПЦ Афанасій прийняв участь у круглому столі до дня української писемності та мови

0
400

IMG_79629 листопада 2016 року високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський УАПЦ, керуючий Харківсько-Полтавською та Черкасько-Кіровоградською єпархіями, на запрошення організаторів заходу, прийняв участь у круглому столі, який проходив у Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І. П. Котляревського і був приуроченим до дня української писемності та мови.

DSC06993«Винятково довірлива й тепла атмосфера запанувала в залі з перших хвилин обговорення, – зізнається ведуча заслужений працівник культури України, лауреат премії імені Панаса Мирного, голова обласного відділення Міжнародної організації «Жіноча громада» Валентина Шемчук. – Кожен досвідчений і юний доповідач чи майстер сцени доводив, що наше життя свято просякнуте українським словом: мова рідна – й в тузі журавлів, й в барвах української землі…».

IMG_7940Феномен наймонументальнішого твору української історико-мемуарної прози ХVII – XVIII ст. Літопису Самійла Величка – з цією темою звернувся до школярів, студентів і педагогів Високопреосвященніший Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський Української Автокефальної Православної Церкви, керуючий Харківсько-Полтавською та Черкасько-Кіровоградською єпархіями УАПЦ, в миру Володимир Шкурупій – лауреат премії імені Самійла Величка та премії імені Івана Котляревського, член Національної Спілки письменників України. В унісон із твердженнями Владики Афанасія про нездоланність сили мови і в розбудові нової України, і в захисті її Східних кордонів від російських окупантів звучали й переконання заслуженого працівника
культури України, голови Громадської ради при обласній державній адміністрації Володимира Голуба та заступника голови Громадської ради, голови обласної організації Товариства українських офіцерів Олексія Шаманенка.

Надзвичайно проникливо лунали голоси бандуристок – учасниць вокального ансамблю «Веселка» під орудою Наталі Головльової Полтавської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 8 імені Панаса Мирного. Щиро зустріла аудиторія натхненні освідчення в любові до українського слова одинадцятикласниці Полтавської ЗОШ І – ІІІ ст. № 2 Дар’ї Сагань (науковий керівник – Лариса Віскрівець) – віршем «Рідній мові», лауреата регіональних та обласних конкурсів, учня Міської IMG_7990школи мистецтв «Мала академія мистецтв імені Раїси Кириченко» Даниїла Марцимова (концертмейстер – Олена Дідіченко) – піснею «Дивлюсь я на небо», баяністів-вихованців міської музичної школи № 3 імені Бориса Гмирі Євгена Бойка й Захара Корнішова (викладач – Світлана Подгорна) – віночком народних пісень. Глибокою емоційністю вразила презентація «Іван Багряний в боротьбі за Україну» призера обласного конкурсу «Відлуння заповітів земляків» на здобуття обласної премії імені Володимира Степанюка для талановитої молоді десятикласниці Полтавської ЗОШ І – ІІІ ст. № 4 Тетяни Майбороди (науковий керівник – Алла Урбанович). Учасники IMG_7991круглого столу захоплено сприйняли промови вчителів
української мови та літератури Полтавського навчально-виховного комплексу № 36 Світлани Лучної та Великобудищанської ЗОШ І – ІІІ ст. Людмили Яхно. Найкращим виявом відданої праці педагогів стали виступи їхніх учениць – переможців міського конкурсу декламаторів полтавок Поліни Конюшенко й Анастасії Тимченко та Олесі Шуприк із Диканщини, яка прочитала поезію «Рідна мова» заступника директора з навчально-виховної роботи школи Ярослави Городницької.

Ми шануємо рідну мову, ми плекаємо її, ми захищаємо українське слово на нелегких життєвих перехрестях, ми вірно служимо йому…

Валентина Олександренко

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here