Прес-секретар Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ був запрошений на відкриття Всеукраїнського тижня дитячого читання

0
384

Всеукраїнський тиждень дитячого читання щорічно проходить у березні, напередодні Міжнародного дня дитячої книги.  Цьогорічне свято книги для всієї України відкрилося 15 березня у м. Полтаві, на базі Полтавської обласної бібліотеки для дітей  ім. Панаса Мирного, , яка саме цього року відзначає 80-літній ювілей від часу свого заснування.

З благословення  високопреосвященного Афанасія, архієпископа Харківського і Полтавського УАПЦ, участь у заході прийняв прес-секретар єпархії ієрей Олександр Горай.

Як повідомляє сайт Полтавської обласної бібліотеки для дітей імені Панаса Мирного, у  фойє Полтавського академічного обласного театру ляльок   до уваги гостей свята було представлено яскраві цікаві книги, виставку робіт учасників Міжрегіонального конкурсу на кращу дитячу книжку-саморобку “Книжкові майстри “Моя  Україна”; виставку дитячих творчих робіт “Школи раннього розвитку”; виставку авторської  ляльки майстра hand-made та інтер’єрної ляльки Тетяни Філенко, виставку світлин про бібліотеку.

Зі сцени театру юних читачів та всіх, хто працює з книгою привітала Алла Гордієнко – генеральний директор Національної бібліотеки України для дітей, заслужений працівник культури України, президент Української асоціації працівників бібліотек для дітей. Алла  Іванівна також зачитала вітальну адресу від Міністра культури України Євгена Нищука та вручила  нагороди колективу обласної дитячої книгозбірні від Президії Української асоціації працівників бібліотек для дітей і Національної бібліотеки України для дітей.

До урочистих привітань приєдналися заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації Микола Білокінь, тимчасово виконувач обов’язків директора департаменту культури і туризму Полтавської облдержадміністрації, Заслужений працівник культури Валентина Вождаєнко, директор Національного видавництва дитячої літератури “Веселка” Олексій Бондаренко, директор Видавничого центру “Академія” Василь Теремко, поет Анатолій Качан.

Вихованці театру масових видовищ “Полтавські балаболки” Полтавської міської школи мистецтв “Мала академія мистецтв ім. Раїси Кириченко”, актори Полтавського академічного обласного театру ляльок, полтавські дитячі письменники Віктор Сердюк та Тетяна Луньова створили на сцені театру святкову атмосферу, присвячену книзі та бібліотеці.

Поряд із просвітницько-розважальними заходами відбувся й тематичний круглий стіл “Посіємо в дитячі душі любов до книги”, метою якого була організація фахового спілкування бібліотечних працівників з представниками влади, письменниками, видавцями. Участь у круглому столі взяв  ієрей Олександр Горай  та голова Полтавського міського православного сестринства святої княгині Ольги Валентина Шемчук. Після  вітального слова всім учасникам засідання круглого столу, отець Олександр разом із Валентиною Шемчук  презентували для бібліотеки книги Полтавських письменників

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here