Архієрейське богослужіння в день Різдва Пресвятої Богородиці

«Що ж таке звістка про спасіння? Від чого треба було спасати людей? Богослови пояснюють, що це спасіння від гріха, прокляття і смерті. Але люди не завжди можуть ці слова зрозуміти. Прокляття і смерть – це синоніми абсолютного зла. Тому можна сказати, що Господь прийшов спасти нас від влади абсолютного зла», – АФАНАСІЙ, архієпископ Харківський і Полтавський ПЦУ.

21 вересня 2020 року, в день Різдва Пресвятої Богородиці і Приснодіви Марії, високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський ПЦУ, очолив святкову Божественну літургію у Свято-Михайлівському кафедральному храмі м. Полтави. Спільно з Його високопреосвященством служили ігумен Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, та протоієрей Олександр Горай, настоятель парафії, благочинний парафій Полтавської області.

«Але рід людський існує тисячі років, не дивлячись на те, що були періоди, коли людям здавалося, що настає кінець, приходить антихрист і немає ніякої надії на спасіння. Так думали й сто років тому, коли закривали і руйнували храми, монастирі, коли за одне тільки сповідання віри людину могли знищити, були замучені та розстріляні близько двох тисяч автокефальних священиків і архієреїв, сотні тисяч вірян. Багато хто тоді думав, що це вже кінець, що настало абсолютне зло, тому що люди служили злу, думаючи, що служать добру. Але ж кінець не настав! – відзначив у своїй проповіді архієпископ Афанасій. – І виникає запитання: чому ж такі жахливі катаклізми, джерелом яких, безсумнівно, є зла воля, не знищують людське життя остаточно. Саме тому, що у диявола немає влади знищувати життя!»

Завершилося богослужіння молитвою за Україну.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here