Архієпископ Афанасій освятив антимінси

«Створена за подобою Божою людина повинна була поєднувати в собі божественне, небесне і земне начала. Творець, з’єднуючи в людській істоті цілісно дух, душу й тіло, визначив, щоб дух управляв душею, душа  тілом, а всім цим неперевершеним у досконалості людським організмом, всією людською сутністю повинен був керувати Він Сам», – архієпископ АФАНАСІЙ (Шкурупій).

4 листопада 2018 року, високопреосвященний Афанасій (Шкурупій), архієпископ Харківський і Полтавський, керуючий Черкаською і Кіровоградською єпархією, звершив святу Божественну літургію в Свято-Вознесенському храмі. Спільно з владикою Афанасієм служили ігумен Антоній (Бондарець), секретар Консисторії, та протоієрей Олександр Горай.

«Але гординя взяла над людиною верх і зруйнувала гармонію світобудови, порушила цілісність дивовижного творіння Божого – світ матеріальний і світ духовний, роз’єднала земне і небесне. Творіння, яке відступилося від свого Творця, за висловом апостола Павла: «сукупно стогне й мучиться донині, й не тільки воно, але й ми самі, маючи початок Духа, і ми в собі стогнемо, чекаючи усиновлення, відкуплення тіла нашого» (Рим., 8:22-23), – сказав у своєму повчальному слові архієпископ Афанасій. – А тому, уразивши себе гріхом, людина втратила й цілісність своєї сутності, а, відповідно, тілесне заволоділо духовним. Те, що було в цілості, зруйнувалося і, як говорить апостол Павло: «одержуючи в собі самих належну відплату за свою оману» (Рим., 1:27).

Перед богослужінням архієпископ Афанасій освятив антимінси для нових парафій Харківсько-Полтавської та Черкаської і Кіровоградської єпархій.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here