Архієпископ Афанасій звершив освячення храму в с. Ротмистрівка на Черкащині

«Сьогодні ми звершили священнодію, яка відбулася хоча й на землі, але корінням своїм увійшла в інший світ, світ духовний – у Царство Боже. Ми звершили освячення ще одного храму на козацькій, гетьманській землі. Храм Божий є тим місцем, яке належить відразу двом світам – земному, до якого ми нині належимо і в якому ми здійснюємо свій шлях спасіння в життя вічне, і, одночасно, він належить небесному світу, де перебуває Отець наш Небесний і святі угодники Божі» – АФАНАСІЙ, Архієпископ Харківський і Полтавський ПЦУ.

19 листопада 2022 року Високопреосвященний Афанасій, Архієпископ Харківський і Полтавський, здійснив чин освячення храму на честь Архістратига Михаїла й інших небесних сил безтілесних в с. Ротмистрівка на Черкащині та очолив Божественну літургію.

Біля входу до храму Його Високопреосвященство зустріли дорослі й діти з короваєм і квітами, а настоятель храму протоієрей Василь Шарко підніс Владиці Афанасію хрест для цілування та запросив очолити освячення святого престолу Божого та святу Божественну літургію.

Спільно з архієреєм служили архімандрит Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, протоієрей Василь Шарко та запрошене духовенство.

«Храм Божий є тим місцем, куди ми збираємося для соборної молитви. Це місце, де на всіх нас чекає таємнича зустріч із самим Богом. Він є нагадуванням про те, що наше життя було таким, щоб ми внутрішньо стали храмом Божим», – сказав Архієпископ Афанасій під час проповіді.

Під час Богослужіння владика Афанасій звернувся з особливим проханням до Господа за визволення України від російських загарбників.

Після завершення урочистої Божественної літургії Архієпископ Афанасій привітав громаду і настоятеля зі знаменною подією та вручив нагороди жертводавцям і активним парафіянам за великий вклад у будівництво храму, відзначивши архієрейськими Благословенними грамотами, а Сергія Мошенського, великого патріота рідної землі, читця храму, медаллю «За вірність і відданість Україні».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here