Архієпископ Афанасій взяв участь у засіданні священного Синоду

27 липня 2021 року, в Митрополичому домі – резиденції Предстоятеля Православної Церкви при Михайлівському Золотоверхому кафедральному соборі, відбулося чергове засідання Священного Синоду Української Православної Церкви (Православної Церкви України). У засіданні взяли участь усі його члени, зокрема архієпископ Харківський і Полтавський Афанасій.
На засіданні Синоду було розглянуто адміністративні та календарні питання.
Синод затвердив попередньо схвалену Синодальною Богословсько-літургійною комісією уніфіковану редакцію перекладу Символу віри українською мовою. Крім того, за поданням Високопреосвященного Євстратія, Архієпископа Чернігівського і Ніжинського, голови Синодальної Богословсько-літургічної комісії, Синод надав благословення на богослужбове використання «Чину подячного молебну в дні державних свят України», розробленого Комісією. Вміщений у Требнику чин молебну на громадянські свята був сформований ще в часи Російської імперії і за змістом лише частково задовольняє реальні молитовні потреби вірних під час відзначення держаних свят України.
Також на пропозицію Високопреосвященного Симеона, митрополита Вінницького і Барського, голови Синодальної Комісії з питань канонізації святих, щодо приєднання до лику місцево-шанованих святих Івано-Франківсько-Галицької єпархії мучеників 23-х насельників Великого Манявського Хресто-Воздвиженського скита, які під час нападу на монастир у 1676 р. турецько-татарського загону постраждали, Синод надав відповідне благословення.
Було розглянуто також низку адміністративних питань і прийнято відповідні рішення.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here