Архієпископ Афанасій служив спільно з Предстоятелем під час святкувань у Київі

28 липня 2021 року, в день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира Великого та відзначення 1033-ї річниці Хрещення Руси-України, Високопреосвященний Афанасій, Архієпископ Харківський і Полтавський, взяв участь у святковій Божественній літургії в Свято-Михайлівському Золотоверхому кафедральному соборі в м. Київі. Очолював урочисте богослужіння Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній, спільно з яким служили представники Вселенського Патріарха, Олександрійського Патріархату, Кіпрської Церкви, архієреї та духовенство Православної Церкви України. Під час Божественної літургії також молилися паломники з усієї України.

Після запричасного стиха архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій виголосив Послання Митрополита Київського і всієї України Епіфанія з нагоди 1033-ліття Хрещення Руси-України.

Наприкінці літургії від імені Його Всесвятості Вселенського Патріарха Варфоломія вітання Блаженнійшому Митрополиту Епіфанію висловив митрополит Халкідонський Еммануїл.

Слово привітання від Блаженнійшого Папи і Патріарха Олександрійського і всієї Африки Феодора II висловив єпископ Вавилонський Феодор.

Привітання від Кіпрської Православної Церкви озвучив митрополит Кіринейський Хризостом.

Блаженнійший Митрополит Епіфаній привітав архієреїв, духовенство та вірян з днем пам’яті святого рівноапостольного князя Київського Володимира Великого та 1033-літтям Хрещення княжої Київської держави, Руси-України, а також висловив слова подяки владикам Еммануїлу, Феодору і Хризостому за те, що від імені давніх Святих Церков – нашої Матері Великої Христової Церкви Константинопольської, другого за честю Патріархату Олександрійського та апостольської Церкви Кіпру вони прибули розділити з нами радість свята.

Також Предстоятель Православної Церкви України висловив сподівання, що у Богом благословенний час ми особисто вітатимемо в цьому храмі Предстоятелів Помісних Церков. І акцентував увагу на тому, що з великою радістю ми чекаємо на приїзд Його Всесвятості Вселенського Патріарха Варфоломія, який відбудеться вже наступного місяця, в дні святкування 30-ліття відновлення Незалежності України.

Після молебня на Володимирській гірці Його Блаженство привітав усіх зі святом і наголосив на важливості та значенні Хрещення Руси-України як для народу, так і для утвердження державності.

«Як тіло не може існувати без душі, так і держава не може існувати без Церкви», – зокрема сказав Предстоятель.

Також Блаженніший Митрополит Епіфаній зазначив, що з Києва по всій Русі розійшлося світло проповіді Євангелії. Від Церкви Київської народилися і місцеві Церкви у сусідніх з нами народів на півночі та сході.

Митрополит Епіфаній закликав духовенство та вірян дякувати Богові за дар церковної і державної незалежності, а після завершення богослужіння окропив вірян освяченою водою.

Використано фото з сайту pomisna.info

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here