Архієрейське богослужіння в день першоверховних апостолів Петра і Павла

SAMSUNG CSC

«Все почалося з апостолів, і сьогодні ми прославляємо пам’ять першоверховних апостолів Петра і Павла. Апостол – це свідок і посланець. Так про що ж покликані свідчити апостоли? Сьогоднішня Євангелія (Мт., 16:13-19) розкриває нам розуміння самої серцевини апостольського свідчення, найголовніше, що вони сказали світові. А вони нам передали розмову Ісуса Христа з учнями», – АФАНАСІЙ, архієпископ Харківський і Полтавський ПЦУ.

12 липня 2021 року, 4-го тижня після П’ятдесятниці, славних і всехвальних першоверховних апостолів Петра і Павла, Високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, очолив святу Божественну літургію в храмі Святого Архістратига Михаїла в Полтаві. Спільно з правлячим архієреєм служили ігумен Антоній (Бондарець), секртар єпархіального управління, та протоієрей Олександр Горай, настоятель храму, благочинний Полтавського району.

«Коли Спаситель, звернувшись до них, сказав: «А ви за кого Мене вважаєте?», то це було найголовніше запитання до апостолів. Чому? А тому, що вони вже були певний час поряд із Спасителем, вони чули його слова, вони бачили Його чуда, вони були свідками Його необмеженої духовної сили. І питання полягало в тому, чи сприйняли вони Його як Спасителя, чи зрозуміли вони Його місію, або, як тисячі тих, хто бачив чуда і слухав Його проповідь, так і не усвідомили, Хто є чудотворцем, цілителем і проповідником.  У відповідь на це запитання апостол Петро говорить: «Ти – Христос, Син Бога живого». А Господь йому відповідає: «Блаженний ти, Симоне, сину Іонин, тому що не тіло і кров відкрили тобі це, але Отець мій, сущий на небесах»,  зазначив архіпастир у повчальному слові.

На Божественній літургії від самого початку й до її завершення були присутні діти, що відпочивають у дитячій денній школі-таборі «Відкрий себе». Більшість із них сповідалися та причастилися святих Таїн Тіла й Крові Христових. Владика Афанасій, вітаючи їх у храмі, наголосив на важливості для їхньої духовно-моральної міцності віри і участі в богослужіннях. Владика також привітав усіх причасників із святим причастям, а також відзначив чудовий спів церковного хору, більшість якого цього дня складали діти.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here